Primera Division. Królewscy wykorzystali potknięcie Barcy

Real Madryt zwyciężył w spotkaniu 24. kolejki hiszpańskiej Primera Division przeciwko Elche 2:0 (0:0). Losy pojedynku w drugiej połowie rozstrzygnęli Karim Benzema i Cristiano Ronaldo. Królewscy zwiększyli tym samym swoją przewagę nad Barceloną, która uległa wczoraj Maladze 0:1.

Podopieczni Carlo Ancelottiego po wpadce w derbach Madrytu pokonali Deportivo i chcieli kontynuować swój marsz po mistrzostwo, pokonując kolejnego rywala. Na drodze Los Blancos stanęli zawodnicy Elche, którzy nie zdawali się być większym zagrożeniem dla plejady światowych gwiazd futbolu.

Real szybko ruszył do ataku i już w 4. minucie bliski szczęścia był Cristiano Ronaldo. Po fatalnym błędzie Edu Albacara piłkę przyjął Karim Benzema, który zagrał na lewą stronę do Portugalczyka. Gwiazdor Królewskich zwiódł jednego z obrońców i technicznym strzałem trafił w słupek bramki strzeżonej przez Przemysława Tytonia. Kilka minut później polski golkiper we wspaniałym stylu zatrzymał uderzenia Gareth’a Bale’a oraz Ronaldo z zaledwie kilku metrów. Były bramkarz PSV miał dzisiaj sporo pracy, której dostarczał mu przede wszystkim portugalski skrzydłowy. 30-latek nie mógł jednak znaleźć recepty na dobrze spisującego się Tytonia. W ostatnim kwadransie pierwszej części spotkania napór Los Blancos nieco zmalał. Goście nie atakowali już tak zaciekle, nie pozwalając jednocześnie na zbyt wiele gospodarzom. W 39. minucie do siatki kapitalnym strzałem z przewrotki trafił Karim Benzema. Arbiter spotkania nie uznał tego trafienia, odgwizdując pozycję spaloną, choć jak pokazały powtórki sędzia podjął złą decyzję i bramka powinna zostać uznana.

Tuż po przerwie Ikera Casillasa do wysiłku zmusił Aaron Niguez. Golkiper Realu z łatwością poradził sobie z jego uderzeniem z boku pola karnego. W 56. minucie prowadzenie Królewskim dał Benzema. Po centrze Ronaldo z lewej strony David Lomban tak wybijal futbolówkę, że ta trafiła w brzuch Tytonia i znalazła się pod nogami Francuza. Snajper Los Blancos zachował zimną krew i bez problemu wpakował ją do siatki. Swojego gola przez cały czas szukał dzisiaj wyraźnie zmotywowany Ronaldo, który raz po raz groźnie uderzał na bramkę miejscowych. CR7 osiągnął swój cel w 69. minucie. Dobrym dośrodkowaniem z lewej strony popisał się Isco, a Portugalczyk nie dał najmniejszych szans na obronę reprezentantowi Polski, główkując tuż pod poprzeczką. Usatysfakcjonowani sytuacją na boisku piłkarze Carlo Ancelottiego nie kwapili się już do ofensywnych wojaży i dowieźli korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

Real dzięki zwycięstwu ma już cztery punkty przewagi nad Barceloną, która uległa wczoraj Maladze. Elche zajmuje siedemnastą lokatę z zapasem czterech oczek nad strefą spadkową.