Primera Division. BBC rozstrzelało Granadę, Real powraca do wielkiej formy

Dziewięć goli zaaplikowanych Granadzie to najlepszy prezent, jaki piłkarze Realu Madryt mogli sprawić swoim kibicom w wielkanocne popołudnie. Królewscy rozbili rywali aż 9:1, a pięciokrotnie na listę strzelców wpisywał się Cristiano Ronaldo.

Po kilkutygodniowej absencji do składu Los Blancos powrócił James Rodriguez. Trener Carlo Ancelotti bez zastanowienia wystawił swojego podopiecznego w wyjściowej jedenastce, sadzając na ławce Jese. Z ostatnich pięciu spotkań Real wygrał zaledwie jedno, a zwycięstwo nad przedostatnią w tabeli Granadą było wręcz obowiązkiem ubiegłorocznych triumfatorów Champions League.

Już pierwsze minuty pokazały, że Królewscy nie zamierzają oszczędzać sił. Próby Karima Benzemy, Garetha Bale’a i Alvaro Arbeloy nie znalazły drogi do bramki Oiera Olazabala. Pierwszego gola zobaczyliśmy w 26. minucie i był to dopiero początek popisu w wykonaniu Los Blancos. Po podaniu Toniego Kroosa i błędzie Diego Mainza prowadzenie gospodarzom dał Bale. Chwilę później po zagraniu Jamesa mocnym uderzeniem wynik podwyższył Cristiano Ronaldo.

Real nie rezygnował i jeszcze przed przerwą zdołał znokautować rywali. W 36. minucie po akcji CR7 z Marcelo golkiper gości odbił futbolówkę pod nogi Portugalczyka, a ten wpakował ją do siatki. Po chwili Ronaldo zdobył swojego trzeciego gola w spotkaniu, pokonując Olazabala uderzeniem z okolic narożnika pola karnego.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy przyniósł kolejne trafienia Realu. Najpierw po zagraniu Jamesa piłkę pod poprzeczkę wpakował Karim Benzema. Następnie dwójkowa akcja Bale’a z Marcelo pozwoliła Ronaldo na zdobycie czwartego gola. W 56. minucie ponownie przypomniał o sobie Karim Benzema, który po raz drugi pokonał golkipera gości.

Kolejne bramki kibice zgromadzeni na Santiago Bernabeu zobaczyli w końcówce meczu. Nieoczekiwanie piłkę z siatki wyciągał Iker Casillas. Honorowym trafieniem dla Granady popisał się Robert Ibanez, który uprzedził interweniującego Alvaro Arbeloę. Chwilę później po przeciwnej stronie boiska dwukrotnie w pole karne centrował Luka Modrić. Za pierwszym razem niefortunne zachowanie Diego Mainza dało Królewskim ósmą bramkę. Po chwili dośrodkowanie Chorwata wykończył Cristiano Ronaldo, ustając rezultat na 9:1.