Polscy siatkarze nadal na piątym miejscu

Polscy siatkarze mimo niezakwalifikowania się do turnieju finałowego Ligi Światowej pozostali na piątym miejscu w rankingu międzynarodowej federacji (FIVB).

Liderami są nadal Brazylijczycy, którzy wyprzedzają Rosjan i Włochów. W porównaniu z poprzednim notowaniem nie zmieniła się kolejność pięciu czołowych ekip. Amerykanie, którzy triumfowali w LŚ, wciąż są na czwartej pozycji.

W czołowej dziesiątce największy awans zanotowali Serbowie – z dziewiątego na szóste miejsce. Oni będą także rywalami podopiecznych Stephane’a Antigi na inaugurację mistrzostw świata w Polsce (30 sierpnia – 21 września). Z przeciwników biało-czerwonych w pierwszej fazie turnieju awans zaliczyli jeszcze Australijczycy – o dwa miejsca (obecnie 12.). Z kolei pozostali spadli w zestawieniu – Argentyna jest teraz dziewiąta, Kamerun – 22., a Wenezuela 35.

Czołowa dziesiątka rankingu FIVB siatkarzy oraz miejsca rywali Polaków w MŚ:

 1.  (1.) Brazylia

 2.  (2.) Rosja

 3.  (3.) Włochy

 4.  (4.) USA

 5.  (5.) Polska

 6.  (9.) Serbia

 7.  (7.) Kuba

 8.  (6.) Bułgaria

 9.  (7.) Argentyna

10. (10.) Niemcy

12. (14.) Australia

22. (19.) Kamerun

35. (31.) Wenezuela

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl