Polacy za granicą. Premierowy gol Stępińskiego i remis Hellasu w niesamowitych okolicznościach

Na ligowego gola czekał od 2 lutego. Mariusz Stępiński po ponad 10-miesięcznej przerwie wpisał się na listę strzelców, a jego Hellas Werona zremisował na własnym terenie z Torino 3:3, choć do 69. minuty przegrywał jeszcze 0:3.

Polak pojawił się na boisku w 46. minucie spotkania. Kwadrans później jego zespół przegrywał już 0:3 i wydawało się, że poniesie trzecią ligową porażkę z rzędu. Sygnał do ataku dał jednak Giampaolo Pazzini, kontakt z rywalem gospodarze złapali natomiast za sprawą Valerio Verre, a do remisu doprowadził właśnie były piłkarz m.in. Ruchu Chorzów.

Stępiński w 84. minucie wykorzystał wrzutkę Davide Faraoniego, w odpowiednim momencie wskoczył za linię obrońców i przytomnym uderzeniem z kilku metrów pokonał Salvatore Sirigu. Tym samym nasz rodak zdobył swojego premierowego gola w barwach Hellasu i pierwszego w Serie A od 2 lutego. Od tego czasu wystąpił w 25 meczach we włoskiej ekstraklasie.

Podział punktów sprawił, że drużyna 4-krotnego reprezentanta Polski spadła na dwunaste miejsce w tabeli, a nad strefą spadkową ma obecnie sześć oczek przewagi. Do gry podopieczni Ivana Juricia powrócą dopiero w nowym roku. 5 stycznia beniaminek z Werony zmierzy się na wyjeździe z ostatnim w stawce Spal Ferrara.