Polacy za granicą. Piątek przełamał impas strzelecki, cudowny gol Zielińskiego

Krzysztof Piątek w końcu się przełamał. Po serii sześciu meczów bez gola, reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w wygranym przez jego Milan spotkaniu z Frosinone (2:0). Na boiskach Seria A błysnął również Piotr Zieliński, który – po przepięknym uderzeniu z dystansu – otworzył wynik rywalizacji Napoli – Inter (4:1).

AC Milan – Frosinone Calcio 2:0 (0:0)
Krzysztof Piątek 57′ Suso 66′

Po blisko dziesięciu godzinach niemocy Krzysztof Piątek mógł w końcu odetchnąć z ulgą. Polak w 57. minucie meczu z Frosinone przełamał strzelecki impas – zmienił z najbliższej odległości tor lotu piłki po uderzeniu Fabio Boriniego i pokonał nie mającego żadnych szans w tej sytuacji Francesco Bardiego. Dla naszego rodaka było to dziewiąte w barwach Milanu, a w sumie dwudzieste drugie trafienie w obecnym sezonie Serie A.

Podopieczni Gennaro Gattuso, dzięki trzeciej ligowej wygranej z rzędu, umocnili się na piątej pozycji w tabeli i zachowali szansę na awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Na kolejkę przed końcem rozgrywek tracą jedno oczko do czwartego Interu Mediolan. W swoim ostatnim pojedynku Rossoneri zmierzą się na wyjeździe ze SPAL Calcio (26 maja, godzina 15:00).

***

SSC Napoli – Inter Mediolan 4:1 (1:0)
Piotr Zieliński 16′ Dries Mertens 61′ Fabian Ruiz 71′ 78′ – Mauro Icardi 81′(k.)

Formą strzelecką błysnął również Piotr Zieliński. Ofensywny pomocnik należał do wyróżniających się postaci rywalizacji Napoli z Interem, a w 16. minucie otworzył wynik spotkania. Reprezentant Polski popisał się wówczas cudownym uderzeniem z trzydziestu metrów, po którym futbolówka wylądowała w samym „okienku” bramki strzeżonej przez Samira Handanovicia.

Tym samym „Zielu” mógł się cieszyć ze swojego szóstego ligowego gola w bieżących ligowych rozgrywkach. Wiadomo już, że Azzurri sezon 2018/2019 zakończą na drugim miejscu, broniąc tym samym tytułu wicemistrza Włoch.