Polacy za granicą. Grzegorz Krychowiak z szóstym ligowym trafieniem w bieżących rozgrywkach!

Grzegorz Krychowiak imponuje skutecznością w lidze rosyjskiej w barwach Lokomotivu Moskwa. Polski pomocnik w meczu 24. kolejki z Rotorem Wołgograd strzelił szóstą bramkę w obecnym sezonie ligowym, otwierając wynik spotkania w 21. minucie gry.

Rotorem Wołgograd – Lokomotiv Moskwa 0:2 (0:1)

Grzegorz Krychowiak 21′, Rifat Zhemaletdinov 79′

Krychowiak w poprzednim sezonie w lidze rosyjskiej zdobył 9 goli w 26 występach. Mogłoby się wydawać, że taki wynik jest nie powtórzenia w bieżących rozgrywkach. Jednak 78-krotny reprezentant naszego kraju nie jest bez szans na zbliżenie się do tego rezultatu.

Polski pomocnik swoje szóste ligowe trafienie w obecnym sezonie zdobył w 21. minucie spotkania z Rotorem Wołgograd, kiedy to będąc w polu karnym, zszedł z piłką do środka i mocnym uderzeniem po długim rogu pokonał bramkarza rywali. Ostatecznie Lokomotiv wygrał 2:0. Drugą bramkę dla zespołu z Moskwy strzelił Rifat Zhemaletdinov w 79. minucie gry.

Grzegorz Krychowiak ostatnie tygodnie w swoim klubie może uznać za udane. W ostatnich sześciu kolejkach czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców, dokładając do tego dwa ostatnie podania.

Co ciekawe, reprezentant naszego kraju to najlepszy ligowy strzelec Lokomotivu Moskwa w bieżących rozgrywkach. Starcie z Rotorem było dla Krychowiaka 100 występem w barwach rosyjskiej ekipy licząc wszystkie rozgrywki. Bilans polskiego pomocnika to 19 goli oraz 13 asyst.

Krychowiak – podobnie jak drugi z Polaków w barwach Lokomotivu Maciej Rybus – spędził na boisku całe spotkanie. Drużyna z Moskwy obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli rosyjskiej Premier Ligi z dorobkiem 43 punktów. Liderem jest Zenit Sankt Petersburg – 51 punktów.