Polacy za granicą. Gol Zielińskiego i wygrana Napoli w hicie z Juventusem!

Na taki mecz kibicom Napoli przyszło długo czekać. Podopieczni Gennaro Gattuso pokonali na własnym stadionie Juventus Turyn 2:1 w hicie 21. kolejki Serie A. Do wygranej gospodarzy walnie przyczynił się Piotr Zieliński, który w 63. minucie otworzył wynik spotkania.

SSC Napoli – Juventus Turyn 2:1 (0:0)
Piotr Zieliński 63′ Lorenzo Insigne 86′ – Cristiano Ronaldo 90′

Wciąż jeszcze aktualnym wicemistrzom Włoch to zwycięstwo było potrzebne jak powietrze. „Azzurri” rozgrywają fatalny sezon i już dawno przestali liczyć się w walce o czołowe lokaty w Serie A. W niedzielny wieczór piłkarze Napoli w końcu zagrali jednak na miarę oczekiwań.

W 63. minucie Stadio San Paolo eksplodowało z radości. Lorenzo Insigne zdecydował się na strzał z dystansu, Wojciech Szczęsny odbił piłkę przed siebie, a do futbolówki dopadł Piotr Zieliński i pewnym uderzeniem z kilku metrów otworzył wynik spotkania. Dla 25-latka było to drugie ligowe trafienie w bieżących rozgrywkach.

W końcówce gospodarze podwyższyli prowadzenie, tym razem w roli głównej wystąpił Lorenzo Insigne. Chwilę później Juventus złapał kontakt za sprawą Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zdobył gola w ósmym meczu z rzędu w Serie A.

Na więcej podopieczni Gennaro Gattuso nie pozwolili. Napoli wygrało 2:1, dzięki czemu awansowało na dziesiąte miejsce w tabeli i pozostaje w grze o europejskie puchary. „Stara Dama” – mimo porażki – zachowała pozycję lidera, mając trzy oczka przewagi nad drugim Interem Mediolan.