Ekstraklasa. Warta Poznań opuszcza strefę spadkową

Piłkarze poznańskiej Warty z pierwszym w tym sezonie zwycięstwem w roli gospodarza. Zieloni w meczu kończącym 18. kolejkę Ekstraklasy pokonali 2:1 Śląsk Wrocław. Ta wygrana pozwoliła podopiecznym Dawida Szulczka uciec ze strefy spadkowej.

Śląsk Wrocław po dobrej pierwszej części ligowej jesieni, w ostatnich tygodniach nieco spuścił z tonu. Ten fakt chcieli wykorzystać gracze Warty, którzy w poprzednim meczu dość pechowo stracili szanse na zwycięstwo w starciu z krakowską Wisłą. Problem w tym, że poznaniacy – grający swoje domowe spotkania w Grodzisku Wielkopolskim – w tym sezonie jeszcze ani razu nie wygrali meczu na swoim terenie.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli goście, jednak nie udało im się tego wykorzystać. W jednej sytuacji brakowało niewiele, jednak Jan Grzesik wybił piłkę z linii bramkowej. Skuteczniejsi byli gracze Warty. W 25. minucie wynik spotkania otworzył bowiem Adam Zrelak. Takim też wynikiem zakończyło się pierwsze 45 minut.

Kilka minut po wznowieniu gry Zieloni dołożyli drugie trafienie. Tym razem bramkę strzelił Konrad Matuszewski, skutecznie wykańczając szybką kontrę swojego zespołu. Z asysty przy tym trafieniu mógł cieszyć się Zrelak. Słowak mógł ustrzelić dublet, jednak w dobrej sytuacji trafił piłką w słupek. Śląsk stać było jedynie na gola kontaktowego Szymona Lewkota w 80. minucie gry. W końcówce wrocławianie mogli mówić o sporym szczęściu, gdyż po uderzeniu Bartłomieja Burmana futbolówka po raz kolejny w tym spotkaniu zatrzymała się na słupku.

Dzięki wygranej Warta awansowała na 15 miejsce w tabeli – ostatnie nad strefą spadkową. Zieloni mają w dorobku 15 punktów. Śląsk z dorobkiem 24 punktów plasuje się na 9 pozycji.