Polacy za granicą. Zieliński z asystą, Szczęsny i Skorupski z czystymi kontami

Coraz lepiej w barwach SSC Napoli radzi sobie Piotr Zieliński. Tym razem 22-letni pomocnik zanotował asystę przy trafieniu Marka Hamsika, a jego drużyna wygrała z Pescarą Calcio (3:1). Ze swoich występów zadowoleni mogą być również polscy bramkarze w Serie A Wojciech Szczęsny oraz Łukasz Skorupski, którzy zachowali czyste konta.

Dziewiąte czyste konto w obecnym sezonie zdołał zachować Łukasz Skorupski. Polak – mimo pozycji Empoli w tabeli – należy do czołówki golkiperów Serie A. Naprzeciw Skorupskiemu, w barwach Sampdorii, stanął Karol Linetty, ale nie znalazł on recepty na trafienie do siatki. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział z kolei Bartosz Bereszyński.

Z dobrej strony pokazali się Wojciech Szczęsny i Piotr Zieliński. Pierwszy uratował swój zespół od straty gola, dzięki czemu Roma mogła cieszyć się z trzech punktów i skromnej wygranej z Udinese (1:0). Drugi zaliczył trzecią asystę w bieżącym sezonie. Zieliński dobrym podaniem obsłużył Marka Hamsika i dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa nad Pescarą (3:1).

Kolejne cztery bramki wpuścił na Wyspach Łukasz Fabiański. Pierwszy golkiper kadry jest w obecnej kampanii niemiłosiernie dziurawiony przez przeciwników. Tym razem litości dla „Fabiana” nie miał Arsenal Londyn (0:4). Swansea na chwilę obecną szoruje dno tabeli Premier League z największą ilością straconych goli (49). Trzy razy piłkę z siatki musiał wyciągać Artur Boruc. Bournemouth nieco niespodziewanie uległo znajdującemu się w strefie spadkowej Hull City (1:3).

Pełne 90 minut w barwach Stade Rennais rozegrał kojarzony z rolą superrezerwowego Kamil Grosicki. Po świetnym występie w Pucharze Francji (trzy asysty) przyszedł czas na przełknięcie gorzkiej pigułki. Choć – teoretycznie – porażkę z Paris Saint-Germain można wpisywać w koszty, to minimalny wymiar kary (0:1) niewątpliwie boli. Dopiero w 73. minucie na boisku w meczu z Caen pojawił się Maciej Rybus, który nie zdołał odwrócić losów spotkania. Jego Olympique Lyon uległ rywalom 2:3.

***

Premier League 21. kolejka:

Bartosz Kapustka (Leicester City) – 90 minut na ławce rezerwowych w przegranym meczu z Chelsea Londyn (0:3)
Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut i porażka na własnym stadionie z Arsenalem Londyn (0:4)
Artur Boruc (AFC Bournemouth) – 90 minut w przegranym na wyjeździe starciu z Hull City (1:3)

Ligue 1 20. kolejka:

Kamil Grosicki (Stade Rennais) – 90 minut i porażka z Paris Saint-Germain (0:1)
Grzegorz Krychowiak (Paris SaintGermain) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową w wygranym pojedynku ze Stade Rennais (1:0)
Mariusz Stępiński (FC Nantes) – do 41. minuty w zwycięskim spotkaniu z Toulouse FC (1:0)
Maciej Rybus (Olympique Lyon) – od 73. minuty w przegranym na wyjeździe meczu z SM Caen (2:3)
Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut i wygrana z Olympique Marsylia (4:1)

Serie A 20. kolejka:

Piotr Zieliński (SSC Napoli) – do 65. minuty w starciu z Pescarą Calcio, asysta przy trafieniu Marka Hamsika (3:1)
Bartosz Salamon (Cagliari Calcio) – od 81. minuty w zakończonej zwycięstwem konfrontacji z Genoą CFC (4:1)
Thiago Cionek (US Palermo) – pauzował za żółte kartki, jego drużyna uległa US Sassuolo (1:4)
Karol Linetty (UC Sampdoria) – 90 minut i żółta kartka w domowym pojedynku z Empoli FC (0:0)
Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – całe spotkanie na własnym boisku z Empoli FC na ławce rezerwowych (0:0)
Łukasz Skorupski (Empoli FC) – 90 minut w bramce swojego zespołu w wyjazdowym spotkaniu przeciwko UC Sampdorii (0:0)
Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut między słupkami w wygranym meczu z Udinese Calcio (1:0)