Polacy za granicą. Grosicki skradł show, gol i dwie asysty skrzydłowego Hull!

Kamil Grosicki staje się coraz pewniejszym punktem drużyny prowadzonej przez trenera Leonida Słuckiego. Dziś jego Hull City bez większych problemów wygrało na własnym stadionie z Boltonem Wanderers 4:0 w meczu 5. kolejki Championship, a Polak zdobył gola i zanotował dwie asysty.

„Grosik” swój popis rozpoczął w 13. minucie spotkania. Wówczas zaliczył decydujące podanie przy trafieniu Adama Diomande. Kolejną asystę skrzydłowy reprezentacji Polski zanotował chwilę później, kiedy to dośrodkował wprost na głowę Jarroda Bowena.

W 29. minucie meczu kadrowicz Adama Nawałki tym razem już sam znalazł sposób na golkipera gości. Grosicki po solowym rajdzie i technicznych strzale z trzynastu metrów zdobył swojego drugiego gola w obecnym sezonie.

Nasz rodak opuścił boisko tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, a jego Hull ostatecznie pokonało Bolton aż 4:0. Dzięki tak wysokiej wygranej podopieczni Leonida Słuckiego awansowali na szóste miejsce w ligowej tabeli.