PlusLiga. Brąz dla Jastrzębskiego Węgla

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali 3:0 ZAKSĘ Kędzierzyn- Koźle w czwartym meczu o trzecie miejsce w polskiej lidze siatkówki mężczyzn. Podopieczni Lorenzo Bernardiegowygrali w ten sposób rywalizację o brązowy medal 3-1.

Zespół gospodarzy- ZAKSA- przystępował do tego spotkania podbudowany wczorajszym triumfem nad jastrzębianami, wywalczonym w niesamowitych okolicznościach. Kędzierzynianie przegrywali już 0:2 w setach, musieli bronić meczbola, lecz mimo to zdołali odwrócić losy pojedynku, wygrywając 3:2. Gracze Jastrzębskiego Węgla mieli świadomość, że od miejsca na najniższym stopniu podium rozgrywek dzieli ich zaledwie jedno zwycięstwo.

Pierwszy set czwartego starcia o trzecie miejsce rozpoczął się od walki punkt za punkt. Na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:7 schodzili goście. Podopieczni Lorenzo Bernardiego konsekwentnie zwiększali przewagę nad rywalami, wykorzystując ich słabość w ataku. ZAKSA nie potrafiła już dogonić przeciwników i w inauguracyjnej odsłonie uległa 16:25.

Druga partia miała podobny przebieg do poprzedniej. Żadna z drużyn nie była w stanie zdominować swojego oponenta. Losy tej części gry rozstrzygnęły się po drugiej przerwie technicznej. Dzięki błędom w ataku gospodarzy i własnej dobrej skuteczności goście odskoczyli na kilka punktów i nie oddali już prowadzenia do końca seta, triumfując 25:20.

Trzecia odsłona spotkania początkowo nie różniła się wiele od pierwszej i drugiej. Jastrzębianie zdobyli dwupunktową przewagę (8:6). Ekipa z Kędzierzyna- Koźla popełniała sporo błędów własnych, które bezlitośnie wykorzystywali rywale. Przyjezdni wygrali tego seta 25:20, w całym spotkaniu ogrywając ZAKSĘ 3:0, zaś w rywalizacji o trzecie miejsce w Pluslidze 3-1.

Jastrzębski Węgiel wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski po raz szósty w swojej historii. Podopieczni Lorenzo Bernardiego ponadto mają w dorobku jeden tytuł mistrzowski oraz trzy wicemistrzowskie.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 0:3 (16:25, 20:25, 20:25)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Zagumny, Kooy, Możdżonek, Bociek, Ruciak, Wiśniewski, Lewis (libero) oraz Witczak, Pilarz, Ferens, Polański

Jastrzębski Węgiel: Masny, Kubiak, Pajenk, Łasko, Gierczyński, Van De Voorde, Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak, Filippov