Piłka ręczna. Polskie szczypiornistki dały przykład piłkarzom

Reprezentantki Polski w piłce ręcznej pokonały 33:24 Niemki w swoim trzecim występie w turnieju Croatia Cup, rozgrywanym w Umag. Biało-czerwone zakończyły udział w rywalizacji z dorobkiem dwóch zwycięstw oraz jednej porażki. Do triumfu naszą drużynę poprowadziła Kinga Byzdra, zdobywczyni 11 bramek.

W cieniu mającego odbyć się dziś wieczorem piłkarskiego meczu Polaków z Niemcami, w chorwackim Umag doszło do starcia żeńskich zespołów szczypiornistek obu krajów. Do tej pory w turnieju Croatia Cup podopieczne Kima Rasmussena przegrały z gospodyniami 24:33 oraz ograły Serbki 27:25. Niemki zapisały wcześniej na swoim koncie remis 25:25 z Serbią oraz zwycięstwo 26:20 z Chorwacją. Biało-czerwone stanęły dziś przed szansą na powtórzenie wyczynu męskiej reprezentacji szczypiornika a także siatkarzy i koszykarzy i pokonanie Niemców w jednej najpopularniejszych gier zespołowych.

Pierwsze minuty meczu należały do ekipy naszych zachodnich sąsiadów. Niemki dobrze prezentowały się w defensywie, mając spore wsparcie w swojej bramkarce. W 18. minucie rywalki naszych reprezentantek wyszły na prowadzeni 10:7. Polki próbowały odrabiać straty, jednak gra ewidentnie im się nie układała. Na przerwę biało-czerwone schodziły, przegrywając 12:14.

Chwila przerwy znakomicie wpłynęła na podopieczne Kima Rasmussena. Już po kilku minutach od rozpoczęcia drugiej części gry reprezentantki Polski rzuciły cztery bramki, nie tracąc żadnej. To wyraźnie wybiło z rytmu Niemki. Kolejne minuty upłynęły pod dyktando biało-czerwonych. Polki zaczęły grać odważnie i skutecznie w ofensywie i na nieco ponad kwadrans przed końcem odskoczyły rywalkom na dystans sześciu trafień (22:16). Podopieczne Kima Rasmussena nie zamierzały jednak na tym poprzestawać i jeszcze bardziej śrubowały wynik. Około pięć minut przed końcem meczu na tablicy wyników widniał rezultat 29:20. Stało się jasne, że tylko kataklizm może odebrać zwycięstwo polskim szczypiornistkom. Ostatecznie biało-czerwone rozbiły Niemki aż 33:24.

Podopieczne Kima Rasmussena w najgorszym razie zakończą udział w turnieju w Umag na drugim miejscu. Wszystko zależy od wyniku ostatniego spotkania tych zawodów – starcia Chorwatek z Serbkami. W przypadku remisu bądź wygranej tych drugich, to Polki zostaną triumfatorkami Croatia Cup.