fot. twitter.com/FCBayern

Piłka nożna. Transferowy hit w Bundeslidze – Coutinho zawodnikiem Bayernu!

Bayern Monachium dokonał kolejnego poważnego w ostatnim czasie wzmocnienia. Szeregi mistrza Niemiec zasilił Philippe Coutinho. Na razie Brazylijczyk związał się z klubem ze stolicy Bawarii rocznym wypożyczeniem.


„Coutinho zostanie wypożyczony na jeden sezon, do 30 czerwca 2020 r., z mistrza Hiszpanii FC Barcelona. Bayern będzie mieć następnie opcję wykupu piłkarza. Strony uzgodniły, że nie będą ujawniać szczegółów finansowych umowy” – możemy przeczytać w komunikacie Bayernu.

Za roczne wypożyczenie Bawarczycy przeleję na konto Barcelony 8,5 mln euro. Ponadto mistrzowie Niemiec w całości opłacą pensję piłkarza, która wynosi 12 mln euro netto. Jeżeli ekipa z Allianz Arena zdecyduje się wykupić reprezentanta „Canarinhos”, będzie musiała wyłożyć na stół kolejne 120 mln euro.

– Dla mnie to nowe wyzwanie w nowym kraju i w jednym z najlepszych klubów Europy. Bardzo się z tego powodu cieszę. Mam wielkie cele, podobnie jak Bayern. Jestem przekonany, że mogę je osiągnąć razem z moimi nowymi kolegami z drużyny – podkreślił Philippe Coutinho.

Brazylijczyk trafił do Barcelony z Liverpoolu zimą 2018 roku. W barwach Dumy Katalonii rozegrał 75 meczów we wszystkich klubowych rozgrywkach, strzelając w nich 21 goli i zaliczając 11 asyst. Mimo całkiem niezłych statystyk często był krytykowany za swoją grę i generalnie nie spełnił w Hiszpanii oczekiwań.

Przypomnijmy, że Bayern podczas tegorocznego letniego okienka transferowego sprowadził już Lucasa Hernandeza, Benjamina Pavarda, Michaela Cuisance’a oraz Janna-Fiete Arpa. Na zasadzie wypożyczenia – podobnie jak Philippe Coutinho – pozyskał również Ivana Perisicia.

Sport.RIRM

drukuj