Ekstraklasa. Rzeźniczak utrzymuje Legię w grze o mistrzostwo

Legia Warszawa pokonała przed własną publicznością Wisłę Kraków 1:0 w meczu 35. kolejki TMobile Ekstraklasy. Bohaterem Wojskowych został Jakub Rzeźniczak, który trafił do siatki w 60. minucie spotkania. Dzięki zwycięstwu podopieczni Henninga Berga nadal mają realne szanse na mistrzostwo kraju.

Gra od pierwszego gwizdka toczyła się spokojnie, albowiem żadna z drużyn nie kwapiła się do szalonych ataków. W 11. minucie Ondrej Duda wkręcił w ziemię Arkadiusz Głowackiego, ale jego uderzenie na krótki słupek obronił Michał Buchalik. Swojej okazji nie wykorzystał także Paweł Brożek. Snajper Białej Gwiazdy urwał się obrońcom i oddał strzał z trzynastu metrów, jednak na posterunku był Dusan Kuciak. Emocji w pierwszej połowie było jak na lekarswo i zawodnicy schodzili do szatni przy bezbramkowym remisie.

Druga odsłona również rozpoczęła się od spokojnego rozgrywania piłki i czekania na błąd rywali. W 57. minucie w szesnatkę Wisły wpadł Michał Żyro. Skrzydłowy Legii szukał podaniem partnerów, ale jego zagranie na raty zatrzymał Buchalik. Chwilę później Wojskowych na prowadzenie wyprowadził Jakub Rzeźniczak. „Rzeźnik” wykorzystał dokładną centrę Tomasza Brzyskiego z rzutu wolnego i skutecznie zamknął dośrodkowanie na długi słupek.

W 72. minucie błąd przy wyjściu do piłki popełnił Kuciak. Jego wpadkę wykorzystał Wilde Donald Guerrier, który dograł do Semira Stilicia. Bośniak nie trafił jednak do opuszczonej przez słowackiego golkipera bramki. Ofiarną interwencją popisał się Igor Lewczuk. Były piłkarz Zawiszy wybił futbolówkę na rzut rożny. W końcówce miejscowi byli skopieni już tylko na broniniu korzystnego wyniku. Podopieczni Kazimierza Moskala nie znaleźli recepty na poukładaną defensywę gospodarzy i musieli pogodzić się z porażką.

Legia zajmuje 2. miejsce i do prowadzącego w tabeli Lecha Poznań nadal traci jedno oczko. Wisła plasuje się na 6. pozycji.