Piłka nożna. Przemysław Frankowski z czwartą bramką w Ligue 1! Lens wiceliderem

Przemysław Frankowski zdobył bramkę w meczu 13. kolejki Ligue 1, w którym RC Lens pokonało u siebie Troyes (4:0). To czwarte trafienie reprezentanta Polski na francuskich boiskach. Zespół skrzydłowego jest obecnie wiceliderem ligi.

RC Lens bardzo szybko objęło prowadzenie w spotkaniu z Troyes. Po niespełna kwadransie gry do siatki trafił Arnaud Kalimuendo. Dobra dyspozycja podopiecznych Francka Haisego zaowocowała kolejnymi golami. Przed przerwą trafiali jeszcze Wesley Said oraz Jonathan Clauss. Natomiast Przemysław Frankowski ustalił wynik w 60. minucie, dobijając strzał Floriana Sotoci.

Skrzydłowy ma już na koncie cztery bramki w Ligue 1, co czyni go najskuteczniejszym strzelcem swojej drużyny.

Dzięki zwycięstwu Lens znalazło się na pozycji wicelidera i ma na koncie 24 punkty. W tabeli pewnie prowadzi PSG, które do tej pory wywalczyło 31 „oczek”.