Piłka nożna. Niemcy gospodarzem Euro 2024

Niemcy będą gospodarzem piłkarskich mistrzostw Europy w 2024 roku. Decyzję podjął Komitet Wykonawczy UEFA.


Po mistrzostwach świata w 2006 roku Niemcy zorganizują kolejną wielką imprezę piłkarską. Turniej odbędzie się w 10 miastach. Obok Berlina i Monachium to także Duesseldorf, Stuttgart, Kolonia, Hamburg, Lipsk, Dortmund, Gelsenkirchen i Frankfurt.

O organizację Niemcy rywalizowali z Turcją. Kandydaturę naszych zachodnich sąsiadów poparło 12 z 17 członków Komitetu Wykonawczego UEFA, w tym prezes PZPN Zbigniew Boniek. Turcja po raz czwarty przegrywa batalię o mistrzostwa Europy. Wcześniej ubiegała się o imprezę w 2008, 2012 i 2016 roku.

Do tej pory Niemcy tylko raz organizowały czempionat Starego Kontynentu. Było to w 1988 roku, kiedy do rywalizacji przystąpiło osiem reprezentacji.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl