Piłka nożna. Błaszczykowski znów kontuzjowany

Jakub Błaszczykowski po raz kolejny nabawił się kontuzji mięśniowej i nie poleci wraz z Borussią Dortmund na zgrupowanie do Azji. Klub nie podał jeszcze oficjalnej informacji o jakie mięśnie chodzi i ile reprezentant Polski będzie musiał pauzować.


Niemiecki klub krótki komunikat o urazie polskiego skrzydłowego opublikował na Twitterze. Polak wróci do treningów ze swoją drużyną dopiero po azjatyckim tournee.

Pech nie opuszcza naszego reprezentanta od stycznia tego roku. Najpierw musiał on uporać się z urazem więzadeł krzyżowych, a potem leczył uraz mięśniowy. Kiedy wydawało się, że dojdzie do siebie i będzie mógł regularnie grać 2 maja złapał kolejną kontuzję. Nie przeszkodziło mu to jednak wystąpić z orłem na piersi w spotkaniach przeciwko Gruzji i Grecji.

Drużyna Thomasa Tuchela w Azji rozegra dwa mecze kontrolne – 7 lipca z japońskim Kawasaki Frontale i 9 lipca z malezyjskim Johor Southern Tigers. Pierwszy pojedynek o stawkę dortmundczycy stoczą 30 lipca w III rundzie eliminacji do Ligi Europy.

Sport.RIRM

drukuj