fot. Paweł Skraba

Paweł Wojciechowski wygrał konkurs tyczkarzy w 1. Memoriale Ireny Szewińskiej

Paweł Wojciechowski wygrał uliczny konkurs skoku o tyczce, który rozpoczął 1. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Pozostałe konkurencje Memoriału, w gwiazdorskiej obsadzie, odbędą się w środę na stadionie Zawiszy.

Wojciechowski na początku sezonu imponuje formą. W Bydgoszczy, mimo potwornego upału i przeszkadzającego momentami wiatru, uzyskał wysokość 5,81 m. Zadowolony był też Piotr Lisek, który skoczył dziesięć centymetrów niżej i zajął trzecie miejsce. Między Polakami uplasował się Brazylijczyk Augusto Dutra.

Paweł Wojciechowski bardzo cieszył się ze zwycięstwa przed własną publicznością.

Muszę przyznać, że trochę się denerwowałem, bo do tej pory te starty w Bydgoszczy  nie do końca mi wychodziły. Ale czuję się dobrze, co na pewno pokazałem. Wynik 5,81 w takim upale pozwala myśleć, że na Mistrzostwach Świata w Dausze, gdzie przecież też będzie gorąco, będzie bardzo dobrze – mówił Wojciechowski.

Mistrz świata z Daegu z 2011 roku przyznał, że emocjonował się skokami na Wyspie Młyńskiej.

Ja tu po trochu spędziłem dzieciństwo, więc to jest dla mnie bardzo ważne miejsce. Dla nas taki konkurs, w takim miejscu, to jest święto tyczki – dodał.

Wynik 5,71 m z kolei zapewnił Piotrowi Liskowi minimum na Mistrzostwa Świata.

 – Cieszę się, że już na początku sezonu mam minimum i nie muszę się o nie martwić. Konkurs był świetny, przyszło bardzo wielu kibiców, którzy świetnie dopingowali. Wygrał lepszy, cieszę się, że pierwszy był Paweł, a nie któryś z zawodników z zagranicy – mówił Lisek.

Konkurs zorganizowano na Wyspie Młyńskiej w samym centrum Bydgoszczy.

To chyba najładniejsze miejsce w naszym mieście, stworzone do takich wydarzeń. Cieszę się, że w kolejnym już roku mamy wielkie lekkoatletyczne imprezy w naszym mieście, bo przecież teraz emocjonujemy się Memoriałem Ireny Szewińskiej, a w sierpniu czekają nas Drużynowe Mistrzostwa Europy – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Kolejne konkurencje 1. Memoriału Ireny Szewińskiej odbędą się w środę na stadionie Zawiszy. Przypomnijmy, że kilka konkurencji jest niezwykle mocno obsadzonych – na 800 metrów rywalizować ze sobą będą najlepsi polscy biegacze Adam Kszczot i Marcin Lewandowski, na 400 metrów pobiegną wszystkie Aniołki Matusińskiego z Justyną Święty-Ersetic na czele, a na 100 metrów z mocnymi rywalkami walczyć będzie Ewa Swoboda.

Świetnie obsadzone będą konkurencje techniczne, bo w pchnięciu kulą obejrzymy dwóch najlepszych miotaczy w Europie Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego, a także kilku bardzo mocnych rywali z zagranicy. Z kolei w rzucie młotem będziemy mieli niemal całą światową czołówką, oczywiście z Pawłem Fajdkiem i Wojtkiem  Nowickim na czele – powiedział dyrektor 1. Memoriału Ireny Szewińskiej Krzysztof Wolsztyński.

  1. Memoriał Ireny Szewińskiej jest dla Bydgoszczy próbą generalną przed sierpniowymi Drużynowymi Mistrzostwami Europy, które na stadionie Zawiszy odbędą się w dniach 9-11 sierpnia. Posiadacze biletów na Memoriał będą mogli w środę korzystać z darmowej komunikacji miejskiej, a także w promocyjnej cenie kupić bilet na DME. Zawody w środę rozpoczną się o godz. 17.00.

Biuro Prasowe 1. Memoriał Ireny Szewińskiej

drukuj