fot. PAP/Tytus Żmijewski

Lekkoatletyka. Kolejny rekord świata Armanda Duplantisa!

Znów to zrobił! Armand Duplantis podczas mityngu w Glasgow wynikiem 6.18 m ponownie poprawił absolutny rekord świata w skoku o tyczce.


Szwed poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6 metrów i 18 centymetrów pokonał już za pierwszym podejściem. Tym samym o centymetr poprawił rekord świata… z poprzedniej soboty, kiedy to wygrał mityng Orlen Copernicus Cup w Toruniu.

Co ciekawe, Duplantis rozpoczął konkurs w Glasgow od spalonej próby na 5.75. Reszta jest już historią.

Drugie miejsce w zmaganiach zajął Amerykanin Sam Kendricks (5.75), a trzecie – Belg Ben Broeders (5.75). Na kolejnych pozycjach sklasyfikowano Polaków – czwarty był Paweł Wojciechowski (5.65), zaś piąty Robert Sobera (5.50).

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl