PAP/Leszek Szymański

P. Sousa chce rozwiązania kontraktu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej

Miał być lekarstwem na bolączki reprezentacji Polski w piłce nożnej, teraz gdy piłkarze mają grać w barażach o udział w mistrzostwach świata, Paulo Sousa chce opuścić drużynę narodową. Selekcjoner otrzymał lepiej płatną propozycję z ligi brazylijskiej, jednak zgodny Polskiego Związku Piłki Nożnej na rozwiązanie kontraktu nie ma.

Jeszcze w styczniu 2021 roku, gdy za sprawą decyzji ówczesnego prezesa PZPN, Zbigniewa Bońska, Paulo Sousa został powołany na selekcjonera reprezentacji Polski, zapewniał, że jest dumny, iż może być trenerem polskiej drużyny narodowej.

– Jestem bardzo dumny i zaszczycony, że mogę zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. (…) Jestem pewny, że cała Polska będzie dumna ze swojej drużyny narodowej – mówił Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski 21 stycznia 2021 roku.

Od stycznia nasza reprezentacja pod wodza Paulo Sousy zdołała pokonać dwa razy San Marino i Andorę oraz dwa razy Albanię. Sześć zwycięstw na piętnaście spotkań, a najbardziej dotkliwa była listopadowa porażka z Węgrami na PGE Narodowym.

Paulo Sousa wystawił graczy rezerwowych, a w meczu nie zagrali m.in. Robert Lewandowski, Kamil Glik, czy Piotr Zieliński. Porażka ta kosztowała nas konieczność gry w barażach eliminacji mistrzostw świata. Portugalski trener miał poprowadzić drużynę jeszcze właśnie w tych barażach, ale poprosił o rozwiązanie kontraktu. Otrzymał bowiem propozycję objęcia stanowiska trenera w Flamengo Rio De Janeiro, jednej z czołowych brazylijskich drużyn.

– Jeżeli by nie wygrał tych meczów barażowych, to byłby trenerem bez roboty, wiec woli sobie zapewnić byt na 2,5 roku. Choć widziałem takie zestawienie, że mało który trener w czołowych klubach brazylijskich pracuje dłużej niż rok, chyba że jest wybitny. A wiemy, że Paulo Sousa wybitnym trenerem klubowym nie był – ocenił Michał Pol, dziennikarz sportowy.

Stanowczy sprzeciw propozycji rozwiązania kontraktu już wyraził prezes PZPN.

„Dziś zostałem poinformowany przez Paulo Sousę, że chce rozwiązać za porozumieniem stron kontrakt z PZPN z powodu oferty z innego klubu. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera, dlatego stanowczo odmówiłem – podkreślił Cezary Kulesza.

Gdyby Paulo Sousa jednostronnie zerwał kontrakt, czeka go kara finansowa. Portugalczyk za prowadzenie reprezentacji Polski inkasuje 70 tysięcy euro miesięcznie. W nowym klubie, według doniesień medialnym, ma otrzymać 30 tysięcy euro więcej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl