NBA. Druzgocąca porażka Wizards, double–double Gortata

Washington Wizards przegrali we własnej hali z Miami Heat 75:97. Marcin Gortat zdołał zdobyć kolejne double–double, rzucając 12 punktów i zbierając 13 piłek. Najlepszy na boisku był zawodnik gości Chris Bosh – autor 23 oczek.

W dzisiejszym spotkaniu polski środkowy musiał stoczyć bardzo trudny, indywidualny pojedynek z Hassanem Whitesidem. Center gości ma największą ilość wykonanych bloków w bieżącym sezonie NBA. Mimo dobrej obrony Heat, Gortat rzucił 12 punktów na przyzwoitej skuteczności. Na tablicach walczył o każdą nietrafioną piłkę. W ataku odnotował 8 zbiórek, a w obronie 5.

Pierwsza połowa została całkowicie zdominowana przez gości. W ofensywie karty rozdawali Chris Bosh oraz Goran Dragić, którzy łącznie po dwóch kwartach mieli na koncie 24 oczka. W defensywie bardzo aktywny był Whiteside. Przez 18 minut spędzonych na parkiecie zebrał 9 piłek i wykonał 4 bloki. Wizards nie mogli zorganizować się w ataku i trafili tylko 12 z 47 oddanych rzutów (25 proc.). W drugiej kwarcie gospodarze zdołali zdobyć zaledwie 7 punktów.

Kolejne odsłony, pomimo wielkiego wysiłku Czarodziei, także należały do przyjezdnych. Każdy z podopiecznych Erika Spoelstry popisał się skuteczną akcją w ofensywie lub w defensywie. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 97:75 dla gości.

Najskuteczniejszym graczem był Chris Bosh (23 punkty, 7 zbiórek). Z dobrej strony pokazał sie także Goran Dragić (18 oczek, 5 asyst). Miami Heat z bilansem 20-13 zajmują 3. miejsce w Konferencji Wschodniej.

Po stronie gospodarzy najlepszy był Marcin Gortat (12 punktów, 13 zbiórek). Wizards po dzisiejszej porażce plasują się na 11. pozycji w Konferencji Wschodniej. Kolejnym przeciwnikiem Czarodziei będzie drużyna Cleveland Cavaliers.