fot. PAP/EPA

ME siatkarek 2021. Półfinał nie dla Polek. „Biało-Czerwone” przegrały z Turczynkami

Polskie siatkarki przegrały z reprezentacją Turcji 0:3 (18:25, 14:25, 23:25) w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Podopieczne Jacka Nawrockiego odpadły tym samym z turnieju.


„Biało-Czerwone” nie były faworytkami wtorkowego starcia, jednak starały się nawiązać równą rywalizację. Wola walki nie wystarczyła do sprawienia niespodzianki. Choć Turczynki momentami pozwalały na wiele, ostatecznie nie dały większych szans swoim rywalkom i pewnie wygrały 3:0.

Początek meczu z obu stron wyglądał dobrze. Podopieczne Jacka Nawrockiego grały skutecznie w ataku, a po bloku Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej prowadziły nawet 14:11. Później Ebrar Karakurt wzięła na siebie ciężar gry i szybko doprowadziła do wyrównania (14:14). Zawodniczki prowadzone przez Giovanniego Guidettiego zaczęły grać jak z nut, zdobywając 14 punktów i tracąc przy tym zaledwie cztery „oczka”.

W drugiej odsłonie „Biało-Czerwone” nie były w stanie zatrzymać ofensywy rywalek. Te bardzo szybko doprowadziły do stanu 4:0 i konsekwentnie budowały swoją przewagę. Ebrar Karakurt wspomagała dobrze dysponowana Tugba Senoglu. Nie dały one większych szans Polkom i pewnie wygrały 25:14.

W trzecim secie siatkarki Jacka Nawrockiego dobrze grały blokiem, doprowadzając do wymiany punkt za punkt. W połowie partii Turczynki się zmobilizowały i zaczęły prowadzić grę. Emocje nadeszły w samej końcówce. Martyna Grajber skutecznie wykończyła akcję, a później zablokowała Hande Baladin. „Biało-Czerwone” traciły już tylko jedno „oczko” (22:21). Niestety, po chwili Baladin się zrehabilitowała, a mecz zakończyła Karakurt.

Podopieczne Giovanniego Guidettiego teraz zmierzą się z Francuzkami bądź Serbkami.

***

Polska – Turcja 0:3
18:25, 14:25, 23:25

Polska: Katarzyna Wenerska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Klaudia Alagierska, Martyna Czyrniańska, Martyna Łukasik, Magdalena Stysiak, Maria Stenzel (libero) oraz Monika Jagła (libero), Martyna Grajber, Julia Nowicka, Malwina Smarzek, Martyna Łukasik.

Turcja: Cansu Ozbay, Eda Erdem Dunar, Zehra Gunes, Hande Baladin, Tugba Senoglu, Ebrar Karakurt, Simge, Sebnem Akoz (libero) oraz Ayca Aykac (libero).

Sport.RIRM

drukuj