Liga Mistrzów. Trafienie „Lewego” i zwycięstwo Bayernu!

Robert Lewandowski przyczynił się do zwycięstwa Bayernu Monachium nad Arsenalem Londyn 5:1. Polak wpisał się na listę strzelców w 10. minucie, kiedy głową wykończył centrę Thiago Alcantary. Całe spotkanie w barwach Romy rozegrał Wojciech Szczęsny, a jego zespół po zwycięskie nad Bayerem Leverkusen wskoczył na drugie miejsce w grupie E.

Bayern Munich vs FC ArsenalPiłkarze Bayernu szybko sforsowali defensywę Kanonierów. Już pierwsza dogodna okazja zakończyła się bramką. Po dokładnej „wrzutce” Thiago Alcantary obrońcom urwał się Robert Lewandowski, który głową skierował piłkę do siatki. Rezultat podwyższył Thomas Mueller. Niemiec, jak ma to w zwyczaju, przyczaił się w polu karnym po uderzeniu Kingsley’a Comana i wykończył akcję Francuza. Jeszcze przed przerwą kolejne trafienie dołożył David Alaba.

Bayern Munich vs FC ArsenalW drugiej części spotkania na boisku pojawił się powracający po kontuzji Arjen Robben. Holender potrzebował zaledwie minuty, by wpisać się na listę strzelców. Kanonierzy próbowali jeszcze zmniejszyć straty, jednak wyborną sytuację zmarnował Santi Cazorla. To, co nie udało się Hiszpanowi, wykonał Olivier Giroud. Snajper londyńskiego klubu trafił do bramki w siódmym meczu z kolei. Wynik pojedynku na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił niezawodny Thomas Mueller, który płaskim strzałem w kierunku bliższego słupka z kilkunastu metrów pokonał Petra Cecha.

Powody do zadowolenia miał także Wojciech Szczęsny. Polski golkiper przyczynił się do zwycięstwa AS Romy nad Bayerem Leverkusen 3:2. Rzymianie, dzięki trafieniu wypożyczonego z Chelsea Mohameda Salaha, wyszli na prowadzenie już w 2. minucie. Egipcjanin bez problemów rozprawił się z Berndem Leno w sytuacji sam na sam.

Roma - Bayer LeverkusenNa 2:0 podwyższył Edin Dzeko i kiedy wydawało się, że wszystko jest już pod kontrolą, po przerwie goście zdołali odrobić straty. Zaledwie kilkudziesięciu sekund na zdobycie gola potrzebował Kevin Kampl, który mierzonym strzałem z okolic dziesięciu metrów pewnie pokonał Szczęsnego. W 51. minucie był już remis, a katem Polaka okazał się Javier Hernandez. Trzy punkty zostały jednak na Stadio Olimpico. W końcówce rzut karny, podyktowany po faulu Omera Topraka, wykorzystał Miralem Pjanić.

Już dzisiaj z awansu mogą cieszyć się piłkarze Zenitu Sankt Petersburg. Rosjanie pokonali Olympique Lyon i z kompletem zwycięstw zdystansowali resztę stawki. Bliska gry w 1/8 finału jest także FC Barcelona, której do szczęścia brakuje zaledwie remisu lub potknięcia się kogoś z pary AS Roma – Bayer Leverkusen.