Liga Mistrzów. Skuteczna pogoń Juventusu, „Lewy” bez błysku

Juventus Turyn zremisował na własnym terenie z Bayernem Monachium 2:2 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Stara Dama po bramkach Thomasa Muellera i Arjena Robbena przegrywała 0:2, ale gole Paulo Dybali oraz Stefano Sturaro sprawiają, że kwestia awansu pozostaje nierozstrzygnięta. Przeciętne spotkanie zaliczył Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski wtorkowym meczem przeszedł do historii polskiego futbolu. Nasz najlepszy napastnik wyrównał rekord Jerzego Dudka, który w rozgrywkach Champions League wystąpił w czterdziestu siedmiu spotkaniach. „Lewy” potrzebował na to jednak zaledwie 1624 dni, były bramkarz reprezentacji Polski natomiast 4830.

Juventus vs Bayern MonacoPiłkarze obu ekip szybko ruszyli do ataku i już po kilkudziesięciu sekundach uderzenie Mario Mandzukicia zatrzymał Manuel Neuer. Chwilę później potężny strzał Arturo Vidala zdołał sparować Gianluigi Buffon. W 14. minucie stuprocentową okazję zmarnował Thomas Mueller. Robert Lewandowski wystawił jak na tacy piłkę Niemcowi, a ten nie zdołał skierować jej do siatki z zaledwie pięciu metrów.

Bawarczycy mieli znaczną przewagę w posiadaniu piłki, ale długo nie przekładało się to na groźne sytuacje podbramkowe. Dopiero w 31. minucie Buffona próbował zaskoczyć Juan Bernat, jednak doświadczony Włoch poradził sobie z próbą Hiszpana. Chwilę później golkiper gospodarzy zatrzymał uderzenie głową Roberta Lewandowskiego. Tuż przed przerwą prawą flanką w stronę bramki popędził Arjen Robben. Holender dośrodkował na długi słupek do Douglasa Costy – skrzydłowy Bayernu zgrał na jedenasty metr do Muellera, a ten płaskim strzałem umieścił futbolówkę w siatce rywali.

Dziesięć minut po przerwie prowadzenie mistrzów Niemiec podwyższył Arjen Robben. 32-latek w swoim stylu zszedł na lewą nogę i uderzeniem w kierunku dalszego słupka pokonał Buffona. Kontaktową bramkę dziesięć minut później zdobył Paulo Dybala. Po podaniu Mario Mandzukicia, Argentyńczyk wyszedł sam na sam z Manuelem Neuerem i z zimną krwią wykorzystał swoją szansę.

Juventus vs Bayern MonacoJuventus vs Bayern Monaco

Uskrzydlona golem Stara Dama ruszyła z impetem na bramkę Neuera. Golkiper przyjezdnych zatrzymał kolejno Juana Cuadrado i Paula Pogbę. „Nosa” do zmian miał Massimiliano Allegri, który wpuścił na boisko Stefano Sturaro i Alvaro Moratę. Były piłkarz Realu zgrał piłkę na piąty metr przed bramkę Bawarczyków, a Sturaro strzałem od poprzeczki doprowadził do remisu. Do końca spotkania żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

Sprawa awansu do ćwierćfinału pozostaje zatem otwarta. Rewanż odbędzie się 16 marca na Allianz Arenie w Monachium.