fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Liga Mistrzów. Odwołanie Legii odrzucone przez UEFA

UEFA podtrzymała decyzję dotyczącą zamknięcia dla kibiców stadionu Legii Warszawa na mecz Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Oznacza to, że spotkanie z Królewskimi, które odbędzie się 2 listopada, zostanie rozegrane bez udziału publiczności. Organy dyscyplinarne UEFA nie zmieniły swojej decyzji napisał na Twitterze prezes PZPN, Zbigniew Boniek.


Europejska centrala nałożyła karę na Legię Warszawa za incydenty na stadionie przy ul. Łazienkowskiej podczas spotkania z Borussią Dortmund (0:6) w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów. UEFA zarzuciła mistrzom Polski zamieszki na trybunach, odpalanie rac, wrzucanie przedmiotów na murawę, niedostateczną organizację oraz zablokowanie dróg ewakuacyjnych.

„Niestety organy dyscyplinarne UEFA nie zmieniają decyzji, szkoda” – taką informację podał na Twitterze prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

„Legia Warszawa informuje, że odwołanie złożone w sprawie kar za incydenty podczas meczu przeciwko Borussii Dortmund zostało odrzucone decyzją Appeals Body, organu dyscyplinarnego UEFA drugiej instancji” – taki komunikat pojawił się dziś na oficjalnej stronie internetowej mistrzów Polski.

Jednocześnie podano również informację, że klub chce złożyć odwołanie w tej sprawie do Trybunału Arbitrażowego w Lozannie.

„W związku z odrzuceniem apelacji klub informuje, że dziś wystąpi o pisemne uzasadnienie decyzji w celu rozpoznania możliwości złożenia odwołania do Trybunału Arbitrażowego w Lozannie w takim terminie, który umożliwiłby jego rozpatrzenie przed planowaną datą rozegrania najbliższego domowego meczu Legii w Lidze Mistrzów UEFA” – czytamy w komunikacie.

Sport.RIRM

drukuj