Liga Mistrzów. Hat-trick Ronaldo, milowy krok Realu w stronę finału

Po pięciu golach strzelonych Bayernowi Monachium – w ćwierćfinałowym dwumeczu – Cristiano Ronaldo nie przestaje zadziwiać skutecznością. Portugalczyk zdobył wszystkie bramki w wygranym 3:0 pierwszym półfinałowym starciu z Atletico Madryt.

Przed półfinałowym starciem drużyn z Madrytu sporo mówiło się o niezadowoleniu piłkarzy Realu z faktu, że mało czasu na boisku spędza Isco, a faworyzowany jest Karim Benzema. Tym razem Zinedine Zidane znalazł w pierwszej jedenastce miejsce dla obu tych graczy.

Już w 7. minucie doskonałą okazję na zdobycie gola zmarnował Benzema. Francuz z zaledwie kilku metrów strzelił obok bramki strzeżonej przez Jana Oblaka po płaskim dośrodkowaniu Daniela Carvajala z prawej strony. Chwilę później prowadzenie Królewskim dał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk pokonał słoweńskiego golkipera celną główką, wykańczając dogranie Casemiro.

Kapitalną okazję po drugiej stronie boiska miał Kevin Gameiro. Snajper Atleti wyszedł sam na sam z Keylorem Navasem i próbował minąć go zwodem. Kostarykanin przytomnie wybiegł z bramki i trafił w piłkę, ratując swój zespół od utraty gola. Pierwszą część spotkania zdecydowanie zdominowali Los Blancos, którzy raz po raz gościli pod polem karnym rywali. Z dobrej strony prezentował się jednak Oblak, który odbił pięć prób przeciwników. Statystyki były jednak dla gości porażające – przy sześciu celnych strzałach miejscowych oddali zaledwie jeden niecelny (!).

Druga odsłona nie była już tak szybka i emocjonująca. Zadowoleni z prowadzenia podopieczni Zidane’a nie forsowali przesadnie tempa, a Los Colchoneros nadal mieli problem z dojściem do klarownych okazji strzeleckich. W 73. minucie po raz kolejny rozbłysła gwiazda CR7. Ronaldo posłał potężną bombę w kierunku bramki Atletico, a golkiper gości mógł jedynie odprowadzić wzrokiem zmierzającą do siatki futbolówkę. Kilkanaście minut później portugalski skrzydłowy ustalił wynik spotkania płaskim uderzeniem z około ośmiu metrów, zdobywając swoją dziesiątą bramkę w obecnej edycji Ligi Mistrzów.

Rewanż odbędzie się 10 maja na Vicente Calderon.