Liga Mistrzów. Atletico w finale! Gol „Lewego” nie pomógł Bayernowi

Atletico Madryt wywalczyło awans do finału Ligi Mistrzów. Los Colchoneros co prawda ulegli na Allianz Arenie Bayernowi Monachium 1:2, ale wygrana 1:0 w pierwszym meczu wystarczyła do wyeliminowania Bawarczyków. Bramki w dzisiejszym spotkaniu zdobyli Xabi Alonso, Robert Lewandowski oraz Antoine Griezmann.

Bayern musiał odrobić jednobramkową stratę z pierwszego meczu. Robert Lewandowski i spółka stanęli przed nie lada wyzwaniem. Golkiper Atletico – Jan Oblak – był niepokonany bowiem od 602 minut, a Diego Simeone nie raz udowodnił, że jest taktycznym geniuszem i do perfekcji opanował grę w defensywie.

Zmuszeni do gonienia wyniku Bawarczycy, szybko ruszyli do ataku. Podopieczni Pepa Guardioli mieli jednak problemy z wstrzeleniem się w światło bramki. Goście odpowiedzieli dwoma uderzeniami Gabiego. Swoją szansę miał także Robert Lewandowski, ale Polak trafił prosto w Oblaka. Chwilę później potężną bombę w stronę bramki Atleti posłał Franck Ribery. Strzał Francuza wybił przed siebie golkiper Los Colchoneros, a próbujący dobić Lewandowski posłał futbolówkę wysoko ponad poprzeczką.

Bayern Munich vs Atletico MadridW 31. minucie z rzutu wolnego przymierzył Xabi Alonso. Piłka zmieniła tor lotu po kontakcie z nogą Jose Marii Gimeneza i wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza przyjezdnych. Chwilę później Urugwajczyk sfaulował rywala w szesnastce. Arbiter bez wahania wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Thomas Mueller, jednak jego zamiary odczytał Oblak, który sparował futbolówkę do boku.

Zaledwie dziewięć minut po przerwie do remisu doprowadził Antoine Griezmann. Francuz wykorzystał błąd Davida Alaby i w sytuacji sam na sam z Manuelem Neuerem pewnym strzałem w kierunku bliższego słupka pokonał reprezentanta Niemiec. Kilka minut później zza szesnastki huknął Juanfran, ale futbolówka minęła słupek bramki monachijczyków. W odpowiedzi uderzeniem w światło bramki popisał się Alonso. Byłego piłkarza Realu Madryt bez większych problemów zatrzymał słoweński golkiper.

W 74. minucie futbolówkę z lewej flanki dośrodkował David Alaba. Dokładnie do „Lewego” zgrał ją Arturo Vidal, a Polak dopełnił jedynie formalności, pakując piłkę do bramki z trzech metrów. Dziesięć minut później fatalną decyzję podjął arbiter. Cuneyt Cakir podyktował rzut karny po faulu na Fernando Torresie. Powtórki pokazały, że przewinienie miało miejsce jeszcze przed szesnastką. Sprawiedliwości stało się jednak za dość, bo zwycięsko z rywalizacji z Hiszpanem wyszedł Manuel Neuer. W końcówce z woleja przymierzył jeszcze David Alaba, ale fantastycznym refleksem wykazał się Oblak.

Bayern Munich vs Atletico MadridBayern Munich vs Atletico Madrid

Atletico po zaciętej rywalizacji ostatecznie zdołało awansować do finału Ligi Mistrzów. Piłkarze ze stolicy Hiszpanii zmierzą się w Mediolanie ze zwycięzcą dwumeczu Real Madryt – Manchester City.