Liga Europy. Smutny koniec Lecha

Lech Poznań w kiepskim stylu zakończył zmagania w tegorocznej edycji Ligi Europy. W swoim ostatnim meczu „Kolejorz” uległ na własnym terenie Glasgow Rangers 0:2.

Początek meczu przebiegał pod nieznaczne dyktando Lecha, który wypracował dwie, dobre sytuacje podbramkowe. Najpierw z płaskim strzałem Pedro Tiby poradził sobie Jon McLaughlin, a następnie Lubomir Satka niecelnie uderzył głową z pięciu metrów po centrze Jakuba Kamińskiego.

Niewykorzystane okazje zemściły się na podopiecznych Dariusza Żurawia w 31. minucie. Wówczas Jakub Kamiński fatalnie zagrał w kierunku własnej bramki. Futbolówkę przejął Cedric Itten. Szwajcar z łatwością minął zwodem Djordje Crnomarkovicia i mocnym strzałem z ostrego kąta pod poprzeczkę pokonał Filipa Bednarka.

W drugiej połowie spotkania „Kolejorz” dłużej utrzymywał się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Dużo konkretniejsi byli za to zawodnicy Stevena Gerrarda, którzy w 72. minucie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego „główkował” Connor Goldson. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i linii bramkowej, a nadbiegający Ianis Hagi głową wpakował ją do siatki obok zdezorientowanego całą sytuacją Filipa Bednarka.

Ekipę ze stolicy Wielkopolski nie było już stać nawet na honorowego gola. Ostatecznie Lech przegrał 0:2 i zakończył zmagania w grupie D na ostatniej pozycji, gromadząc w sześciu meczach trzy punkty – za zwycięstwo u siebie ze Standardem Liege (3:1). Belgijski zespół zajął trzecie miejsce w stawce, dzięki remisowi na własnym terenie z Benfiką Lizbona (2:2). Wicemistrzowie Portugalii uplasowali się natomiast na drugiej lokacie, zaś z pierwszej pozycji do fazy pucharowej Ligi Europy awansował Glasgow Rangers.