Historyczny wyczyn Bayernu

Już po 27. kolejce rozgrywek ligi niemieckiej Bayern Monachium zapewnił sobie tytuł mistrza kraju. Żaden zespół Bundesligi nie zagwarantował sobie mistrzostwa tak szybko. Stało się to możliwe dzięki wygranej z Herthą Berlin 3:1.

Wydawać by się mogło, że Bawarczycy w ubiegłym sezonie, fantastycznym w ich wykonaniu, pobili rekordy nie do poprawienia. Okazało się jednak, iż pod wodzą Pepa Guardioli zespół ten prezentuje się jeszcze lepiej, niż w poprzednich rozgrywkach.

Drużyna z Monachium do zapewnienia sobie tytułu w Niemczech potrzebowała 3 punktów w konfrontacji z Herthą Berlin. Bayern bardzo szybko pozbawił złudzeń przeciwników, po bramkach Kroosa w 6. minucie i Goetzego w 14. minucie. Gospodarzy było stać jedynie na trafienie kontaktowe Ramosa w 66. minucie z rzutu karnego. Przyjezdni za sprawą Ribery’ego podwyższyli prowadzenie w 79. minucie i pewnie wygrali cały mecz 3:1. Zespół Guardioli nie przegrał już od 52 spotkań, co jest osiągnięciem wręcz niewiarygodnym! W tym sezonie Bawarczycy stracili tylko 4 oczka i mają szansę zakończyć rozgrywki bez porażki oraz z rekordową liczbą punktów.

Szalenie ważny pojedynek miał miejsce w Dortmundzie. W derbowym meczu Borussia podejmowała Schalke 04 Gelsenkirchen. Stawką tej konfrontacji było drugie miejsce w tabeli. Niestety, spotkanie rozczarowało, gdyż nie padł w nim żaden gol. Nieskutecznością raził Robert Lewandowski, a słabo zaprezentował się Łukasz Piszczek. Borussia dzięki remisowi nadal jest wiceliderem Bundesligi.

Pierwsze od wielu kolejek zwycięstwo odniósł będący od pewnego czasu w kryzysie Bayer Leverkusen. Aptekarze w wyjazdowym meczu okazali się lepsi od Augsburga, zwyciężając 3:1. Bramki na gości zdobywali: Kiessling w 11.minucie, Son w 80. minucie oraz Can w 83. minucie. 90 minut w tym spotkaniu zaliczył Sebastian Boenisch z Bayeru. Arkadiusz Milik z Augsburga pojawił się na placu gry w 72. minucie.

Z walki o udział w eliminacjach Ligi Mistrzów nie rezygnuje VfL Wolfsburg. Wilki ograły w Bremie Werder 3:1. Gole dla zwycięzców strzelali: Malanda w 2.minucie, Perisić w 10. minucie oraz Arnold w 80. minucie. Honor gospodarzy uratował Proedl w 17. minucie gry. Do 45. minuty w Werderze na boisku przebywał Ludovic Obraniak.

Nadspodziewanie dobrze spisujący się w tym sezonie Mainz przegrał w Brunszwiku z Eintrachtem 3:1. Rozpaczliwie walczący o utrzymanie gospodarze dopisali sobie trzy punkty po celnych uderzeniach Kumbeli 19. i 77. minucie oraz Nielsena w 45. minucie. Jedyne trafienie dla gości zaliczył Mueller w 21. minucie. Po tym spotkaniu Eintracht, wskazywany przez wielu jako pewniak do spadku, traci tylko 3 punkty do miejsca barażowego.

W tabeli ligi niemieckiej prowadzi oczywiście Bayern Monachium z 77 punktami. Druga jest Borussia Dortmund (52) pkt, a trzecią pozycję zajmuje Schalke 04 Gelsenkirchen (51 pkt). Na pozycjach spadkowych znajdują się: VfB Stuttgart (24 pkt) oraz Eintracht Brunszwik (21 pkt).