Formuła 1. Kierowcy Williamsa ponownie na końcu stawki

Problemy Williamsa na początku bieżącego sezonu. Zespół, którego kierowcą testowym jest Robert Kubica, jako jedyny nie wywalczył do tej pory żadnych punktów. Nie inaczej było w GP Bahrajnu. Lance Stroll i Siergiej Sirotkin byli najgorsi w gronie kierowców, którzy dotarli do mety.


Przedsezonowe testy w Barcelonie były pierwszym sygnałem dla ekipy z Grove, że nadchodzący rok może przynieść rozczarowanie. Najmniej doświadczony duet kierowców nie wywalczył do tej pory ani jednego punktu. W trakcie GP Australii do mety dojechał jedynie Lance Stroll i to na 15. miejscu (ostatnim w gronie kierowców, którzy ukończyli wyścig). W Bahrajnie było nieco lepiej, jednak 16. lokata Strolla i 17. Siergieja Sirotkina nie jest wynikiem na miarę oczekiwań Williamsa.

Zawodzi najważniejszy element całej układanki – samochód. Zespół z Grove nie tylko nie zrobił żadnego postępu w porównaniu z poprzednim rokiem, ale notuje gorsze czasy od tych, jakie jego kierowcy wykręcali w starym bolidzie – i to o ponad sekundę.

Winnych nie można upatrywać w zawodnikach teamu – zapewnia kierowca testowy Robert Kubica.

Musieliśmy rozwiązać pewne problemy bolidu, co odbiło się na możliwościach jeżeli chodzi o czasy okrążeń. To efekt tego, co zdarzyło się w Australii. Jeśli pracuje się nad niezawodnością bolidu, a inni pracują nad szybkością, to oni robią dwa kroki do przodu, a my jeden do tyłu. Trzeba podejść do sytuacji z jajami i spróbować ją przeanalizować taką, jaka ona jest – mówił Polak w rozmowie z Eleven Sports.

Dzisiejsze Grand Prix Bahrajnu przyniosło triumf Sebastiana Vettela z Ferrari, który do ostatnich chwil bronił się przed atakami Valtteriego Bottasa. Na najniższym stopniu podium stanął obrońca mistrzowskiego tytułu Lewis Hamilton.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl