fot https://twitter.com/Czarek_Kulesza

Fernando Santos nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski

Fernando Santos będzie selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, zamieścił w poniedziałkowy wieczór wspólne zdjęcie z Portugalczykiem na Twitterze. „Do zobaczenia jutro na konferencji na PGE Narodowy” – dopisał.

Oficjalne przedstawienie następcy Czesława Michniewicza zaplanowano na godz. 13.00 na PGE Narodowym w Warszawie. O przejęciu „Biało-Czerwonych” przez Fernando Santosa media mówiły od poniedziałkowego ranka, kiedy to w mediach pojawiło się zdjęcie Portugalczyka przebywającego w stolicy Polski. Teraz sprawę potwierdził na Twitterze Cezary Kulesza.

Urodzony 10 października 1954 roku Santos był trenerem reprezentacji Grecji (2010-2014), a następnie Portugalii (2014-2022). W przeszłości pracował w klubach właśnie z tych dwóch państw. Według nieoficjalnych informacji w sztabie nowego trenera mają znaleźć się m.in. Łukasz Piszczek oraz Tomasz Kaczmarek.

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski zadebiutuje 24 marca. Wówczas nasza kadra rozpocznie eliminacje mistrzostw Europy. Będzie to mecz z Czechami na wyjeździe.

„Biało-Czerwoni” pozostawali bez trenera od 1 stycznia. Dzień wcześniej skończyła się umowa z Czesławem Michniewiczem, a nowa nie została podpisana.

Sport.RIRM/PAP

 

drukuj