Euro 2020. Szalony mecz w Kopenhadze. Hiszpania pokonuje Chorwację

Po niesamowitym meczu reprezentacja Hiszpanii pokonała w 1/8 finału mistrzostw Europy Chorwację (5:3). Emocje w Kopenhadze rozpoczęły się od samobójczej bramki Pedriego, a zakończyły dopiero w dogrywce.

Podopieczni Luisa Enrique od początku nadawali ton spotkaniu. Już w 15. minucie Koke znalazł się sam na sam z Dominikiem Livakoviciem. Chorwat nie dał się jednak pokonać. Chwilę później doszło do niespotykanej sytuacji. Pedri zagrał ze środka boiska do Unaia Simona. Bramkarz nie zdołał dobrze przyjąć futbolówki, przez co ta znalazła się w siatce.

Hiszpanie wyrównali jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie wicemistrzowie świata starali się blokować próby rywali, ale nie byli w stanie oddalić zagrożenia. Po jednym ze strzałów piłka znalazła się pod nogami Pablo Sarabii, który mocnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. „La Furia Roja” była stroną przeważającą. Zostało to udokumentowane po niespełna godzinie gry. Ferran Torres dośrodkował z lewej strony do Cesara Azpilicuety. Ten wyprzedził pilnującego go obrońcę i głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 77. minucie było już 3:1. Ferran Torres otrzymał długie podanie, bez problemu minął obrońcę i z zimną krwią pokonał Dominika Livakovicia.

Chorwaci nie poddawali się i za wszelką cenę starali się doprowadzić do wyrównania. Chęć walki przyniosła efekt przed końcem podstawowego czasu gry. Mislav Orsić wykorzystał zamieszanie w „szesnastce” rywali i zdobył kontaktowego gola. W 92. minucie Orsić popędził lewą stroną i zacentrował wprost do wbiegającego Mario Pasalicia. Ten pewnym strzałem głową doprowadził chorwackich kibiców do szaleństwa.

Choć to podopieczni Zlatko Dalicia tworzyli sobie lepsze okazje bramkowe na początku dogrywki, to skuteczniejsi okazali się być Hiszpanie. Dani Olmo dośrodkował do Alvaro Moraty. Napastnik przyjął futbolówkę i potężnym strzałem wyciągnął swój zespół z kryzysu.

Wynik ustalił Mikel Oyarzabal. Dani Olmo ponownie ruszył lewą stroną i świetnie zagrał w pole karne rywali. Nadbiegający pomocnik Realu Sociedad przyjął piłkę i bez większego problemu pokonał Dominika Livakovicia.

Teraz podopieczni Luisa Enrique w ćwierćfinale zmierzą się ze zwycięzcą meczu Francja – Szwajcaria. Spotkanie 1/4 finału mistrzostw Europy odbędzie się 2 lipca o godz. 18.00.