Euro 2016. Belgowie w końcu pokazali swoją siłę

Reprezentacja Belgii pokonała Irlandię 3:0 w meczu 2. kolejki grupy E piłkarskich mistrzostw Europy. Gole dla Czerwonych Diabłów zdobyli Romelu Lukaku (dwie) oraz Axel Witsel. Krytykowana po meczu z Włochami drużyna Marca Wilmotsa pokazała, że stać ją na to, by grać skutecznie i strzelać sporo bramek.

Pojedynek Belgów z Irlandczykami był bezpośrednim starciem o drugie miejsce w grupie E. Pierwsze zapewnili sobie już Włosi, którzy wygrali dwa swoje mecze.

Belgia - Irlandia (2)Początek spotkania nie zapowiadał większych emocji. Gra długo toczyła się w środku pola, a klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Dopiero w 21. minucie z dwunastu metrów minimalnie niecelnie uderzył Eden Hazard. Przewaga Belgów rosła i już po chwili piłka wylądowała w siatce. Arbiter nie uznał jednak trafienia Yannicka Ferreiry Carrasco, ponieważ ten znajdował się na pozycji spalonej.

Już trzy minuty po przerwie wynik meczu otworzył Romelu Lukaku. Rosły snajper pokonał Darrena Randolpha płaskim Group E Belgium vs Irelandstrzałem z siedemnastu metrów. W 61. minucie z prawej flanki dośrodkował Thomas Meunier, a celną główką popisał się Axel Witsel, podwyższając na 2:0. Czerwone Diabły całkowicie panowały na placu boju, nie pozwalając rywalom na stworzenie jakiegokolwiek zagrożenia pod własną bramką. Dominację Belgów przypieczętował w 70. minucie Lukaku, który wykorzystał sytuację sam na sam z Randolphem.

Podopieczni Marca Wilmotsa mają na swoim koncie trzy oczka. W ostatnim meczu fazy grupowej zagrają ze Szwedami. Irlandczycy natomiast wywalczyli do tej pory jeden punkt, a na zakończenie zmagań w grupie zmierzą się z pewnymi już awansu Włochami.