Ekstraklasa. Piątkowski daje Jadze trzy punkty

Jagiellonia Białystok przełamała impas po dwóch porażkach z rzędu i w meczu 24. kolejki TMobile Ekstraklasy pokonała przed własną publicznością Górnik Łęczna 2:1 (1:0). Dwie bramki dla Jagi zdobył Mateusz Piątkowski. Dzięki tym trafieniom jest liderem w klasyfikacji strzelców. Honorowego gola dla podopiecznych Jurija Szatałowa zanotował Grzegorz Bonin.

Pierwsze minuty na stadionie w Białymstoku były bardzo wyrównane. Gra się toczyła w środku pola, a strzały były oddawane tylko i wyłącznie z dystansu. Najpierw próbował Taras Romańczuk. Piekielnie mocne uderzenie z trzeciej minuty było minimalnie niecelne. Następnie Fiodor Cernych z linii pola karnego trafił w słupek.

W 22. minucie Patrik Mraz huknął z trzydziestu pięciu metrów w spojenie bramki Bartłomieja Drągowskiego. Następne minuty to ataki z jednej i z drugiej strony. Groźne akcje Grzegorza Bonina i Tomasza Nowaka nie przyniosły bramek. Dopiero w doliczonym czasie gry Mateusz Piątkowski fantastycznym strzałem z ponad trzydziestu metrów dał gospodarzom prowadzenie.

Po zmianie stron przyjezdni rzucili się do ataku. To przyniosło skutek w 49. minucie spotkania. Grzegorz Bonin po indywidualnej akcji dał gościom nadzieje na pozytywny wynik. Dziesięć minut później Piątkowski strzelił swoją 14. bramkę w bieżącym sezonie. Z prawej strony boiska dośrodkowywał Nika Dzalamidze, a snajper Jagi strzałem głową pokonał Sergiusza Prusaka. Po tym golu to piłkarze Michała Probierza przejęli inicjatywę i próbowali dobić beniaminka.

Dwanaście minut przed końcem spotkania na listę strzelców starał się wpisać Tomislav Bozić. Piłka po kopnięciu Chorwata wpadła wprost w ręce Drągowskiego. W 83. minucie Tomasz Nowak próbował swoich sił z rzutu wolnego. Jego uderzenie trafiło prosto w mur. Chwilę później bramkę dającą remis mógł strzelić Bonin, jednak jego uderzenie obronił Drągowski. Ostatnie minuty to nieprzemyślane próby zdobycia bramki przez piłkarzy Jurija Szatałowa.

Dzięki dzisiejszej wygranej Jagiellonia wyprzedziła Śląsk Wrocław i zajmuje najniższe miejsce na podium z 38 punktami na koncie. Do drugiego Lecha Poznań białostocczanie tracą zaledwie dwa oczka. Górnik plasuje się na 9. miejscu z dorobkiem 31 punktów.