Euro 2016. Francja w wielkim finale!

Francuzi zagrają w finale piłkarskich mistrzostw Europy. „Trójkolorowi” pokonali w półfinale rozgrywek reprezentację Niemiec 2:0. Oba gole zdobył Antoine Griezmann. Gospodarze turnieju o złoto zmierzą się z Portugalią.

Obie drużyny od początku spotkania narzuciły wysokie tempo. Znakomitą okazję do zdobycia gola miał Antoine Griezmann, ale jego płaskie uderzenie efektownie obronił Manuel Neuer. W odpowiedzi groźnie przymierzył Emre Can, jednak pomocnik „Die Mannschaft” nie zdołał skutecznie zakończyć akcji swojego zespołu. „Trójkolorowi” szukali fauli rywali w okolicy pola karnego. Udało im się to dwukrotnie. Do stojącej futbolówki podchodzili kolejno Dimitri Payet oraz Paul Pogba. Obaj musieli uznać wyższość Neuera i obejść się smakiem.

Semi final Germany vs FranceBliski szczęścia po drugiej stronie boiska był Bastian Schweinsteiger. Odbita od Pogby piłka poszybowała jednak ponad poprzeczką. Nasi zachodni sąsiedzi przeważali, a premierowe trafienie wydawało się być kwestią czasu. Wszystko zmieniło się o 180 stopni, kiedy „Schweini” trącił futbolówkę ręką we własnej szesnastce. Sędzia Nicola Rizzoli wskazał na wapno. Jedenastkę na gola bez problemu zamienił Griezmann.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej okazji Oliviera Giroud. Snajper gospodarzy wychodził sam na sam z Neuerem, ale w ostatniej chwili czystym wślizgiem powstrzymał go Benedikt Hoewedes. Podopieczni Joachima Loewa przyspieszali z minuty na minutę. Równowagę w niemieckiej maszynie zaburzyła jednak kontuzja Jerome’a Boatenga, który nie mógł kontynuować gry.

W 72. minucie w pole karne dośrodkował Pogba. Neuer wybił piłkę wprost pod nogi Griezmanna, a ten bezlitośnie wykorzystał błąd, podwyższając na 2:0. Niemcy próbowali odrobić straty – w słupek przymierzył Joshua Kimmich – ale nie przyniosło to żadnego efektu.

Semi final Germany vs FranceSemi final Germany vs France

Francuzi ostatecznie triumfowali 2:0 i to oni zagrają o złoto z Portugalią. Finał mistrzostw Europy odbędzie się 10 lipca na Stade de France w Paryżu.