Bundesliga/Premier League: klęska Borussii, niesamowity Suarez

Trwa czarna seria Borussi. Na zakończenie rundy jesiennej wicemistrzowie Niemiec zanotowali trzecią porażkę z rzędu na własnym terenie. W Anglii kolejny fenomenalny występ zaliczył Urugwajczyk Luis Suarez.

Bundesliga
Największym wydarzeniem dzisiejszych spotkań 17 kolejki była trzecia kolejna domowa porażka Borussi Dortmund. To pierwszy taki przypadek w historii klubu. Tym razem podopieczni Jurgena Kloppa nie sprostali beniaminkowi ze stolicy Niemiec – Herthcie Berlin, przegrywając 1:2. Słabo zaprezentowali się Polacy. Kolejny mecz bez gola zanotował Robert Lewandowski, obecnie z dorobkiem 11 trafień, najskuteczniejszy piłkarz 1. Bundesligi. Jakub Błaszczykowski, który rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce, został zmieniony w 56 minucie. Natomiast Łukasz Piszczek przebywał na boisku od 46 minuty.

Porażki doznał także Hannover 96. Klub Artura Sobiecha, który spędził na murawie drugie 45 minut, przegrał wyjazdowe spotkanie z Freiburgiem, 1:2.

Bayer Leverkusen przegrywając w Bremie z Werderem 0:1, pozostanie wiceliderem na półmetku rozgrywek. W drużynie Aptekarzy cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział reprezentant Polski, Sebastian Boenisch.

Nadal bez ligowego zwycięstwa pozostaje FC Nurnberg. Ekipa Gertjana Verbeeka niespodziewanie bezbramkowo zremisowała z faworyzowanym Schalke Gelsenkirchen.

Pierwsze, od 2 listopada, trzy punkty zainkasował Eintrach Brunszwik. Beniaminek pozostawił w pokonanym polu Hoffenheim wygrywając, 1:0. Eugen Polanski zagrał pełne 90 minut.

Premier League

Tempa nie zwalnia Liverpool. The Reeds ograli na własnym stadionie Cardiff City 3:1 i powrócili na fotel lidera Premier League. Pierwszoplanową postacią widowiska na Anfield Road był napastnik gospodarzy, Luis Suarez. Urugwajczyk, który podpisał niedawno nowy lukratywny kontrakt, stając się tym samym najlepiej opłacanym zawodnikiem w historii klubu ( 230 tys. funtów tygodniowo ) z czerwonej części Liverpoolu, zdobył kolejne dwa gole. W sumie ma już ich dziewiętnaście w krajowych rozgrywkach.

Słabo spisujący się na Old Trafford w obecnym sezonie Manchester United, tym razem zgarnął komplet trzech oczek. Po dwóch domowych porażkach z rzędu, drużyna Davida Moyesa pewnie pokonała siedemnaste w tabeli West Ham, 3:1.

Przedostatni w stawce Fulham poległo na Craven Cottage z rozpędzonym Manchesterem City, 2:4. Podopieczni Manuela Pellegriniego zaaplikowali rywalom już 51 bramek w bieżącej kampanii. Po dzisiejszej wygranej ustępują w tabeli jedynie Liverpoolowi.

W poniedziałek na zakończenie kolejki, wielki szlagier. W derbach Londynu, Arsenal zmierzy się z Chelsea.