Ekstraklasa. Niebiescy wracają z kompletem punktów

Ruch Chorzów wygrał na wyjeździe z Koroną Kielce 2:0 w meczu grupy spadkowej rozegranym w ramach 31. kolejki TMobile Ekstraklasy. Bramki dla Niebieskich zdobyli Filip Starzyński oraz Marek Zieńczuk.

Ruch od pierwszego gwizdka kontrolował przebieg gry na Kolporter Arenie. W 6. minucie Piotr Malarczyk swoją ofiarną interwencją uratował gospodarzy od utraty bramki. W 28. minucie Matus Putnocky dał pokaz swoich umiejętności, albowiem obronił uderzenie jednego z kielczan w taki sposób, że piłka cudem  nie zatrzepotała w siatce.

W dalszej części spotkania ton boiskowym wydarzeniom nadawali „złocisto-krwiści”, jednak z ich przewagi niewiele wynikało. Zemściło się to na gospodarzach w doliczonym czasie gry. Przed własnym polem karnym faulował Paweł Golański, a do piłki ustawionej na dwudziestym metrze podszedł Filip Starzyński, którzy technicznym strzałem pokonał Vytautasa Cerniauskasa.

Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyli piłkarze Ryszarda Tarasiewicza. Dwie minuty po przerwie swoich sił próbował Olivier Kapo, lecz dobrze dysponowany Putnocky wybił piłkę na rzut rożny. Po godzinie gry Siergiej Pilipczuk otrzymał prezent od defensywy Korony, lecz zaskoczony takim obrotem sprawy zmarnował szansę na podwyższenie rezultatu. W następnych minutach gospodarze ze wszystkich sił próbowali wyrównać, jednak szczęście nie opuszczało chorzowian.

W 79. minucie z dystansu huknął Leandro, lecz piłka odbiła się od słupka, a następnie od bramkarza gości i gdy już zmierzała do bramki w ostatniej chwili złapał ją Putnocky. Siedem minut przed końcem spotkania Marek Zieńczuk zszedł do środka i potężnym uderzeniem zmusił do kapitulacji bezradnie interweniującego Cerniauskasa. Był to cios, po którym Korona już się nie podniosła.

W grupie spadkowej stawce przewodzą kielczanie, natomiast Niebiescy zrównali się punktami z dzisiejszym rywalem i są na drugiej pozycji. W następnej kolejce Korona pojedzie do Bydgoszczy, aby zmierzyć się z tamtejszą Zawiszą, z kolei Ruch będzie gościł Piasta Gliwice.