Ekstraklasa. Korona rozbiła Pogoń

Korona Kielce pewnie pokonała na własnym stadionie Pogoń Szczecin 4:1 w meczu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy. Tym samym złocistokrwiści zanotowali trzecią ligową wygraną z rzędu.

Korona już w piątej minucie zadała pierwszy cios. Jacek Kiełb zagrał piłkę tuż przed pole karne, gdzie dopadł do niej Mateusz Matras i Miguel PalancaVanja Marković, a ten pewnym uderzeniem pokonał Dawida Kudłę. W dalszej fazie meczu gospodarze wciąż nadawali ton boiskowym wydarzeniom. Pogoń z kolei nie mogła przeprowadzić choćby jednej składnej akcji pod bramką rywali. Dopiero po pół godzinie gry postawa szczecinian uległa nieznacznej poprawie, jednak nie miało to większego przełożenia na sytuacje strzeleckie. Złocisto-krwiści byli bardziej konkretni pod bramką przeciwnika i to oni zdobyli drugiego gola. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Nabil Aankour efektownym uderzeniem z woleja podwyższył prowadzenie swojej drużynie.

Po zmianie stron Portowcy osiągnęli optyczną przewagę, lecz wciąż nie wynikało z tego nic konkretnego. Kolejne trafienia Vanja Markoviczanotowali za to kielczanie. W 53. minucie z dwudziestu metrów Dawida Kudłę zaskoczył Vanja Marković. Na kolejnego gola czekaliśmy do 78. minuty. Wówczas na listę strzelców wpisał się Nabil Aankour, który wykorzystał centrę Daniego Abalo i celną „główką” umieścił futbolówkę w siatce. Bezradnych gości stać było tylko na honorową bramkę. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego rozmiary porażki zmniejszył Mateusz Matras. Pomocnik szczecinian najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Ricardo Nunesa z rzutu wolnego. Ostatecznie podopieczni Macieja Bartoszka wygrali 4:1.

Było to tym samym trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu Korony, która awansowała na ósmą pozycję w tabeli. Pogoń natomiast przerwała serię siedmiu meczów bez przegranej na boiskach Ekstraklasy. Drużyna Kazimierza Moskala zachowa jednak po zakończeniu kolejki szóste miejsce w stawce.