Ekstraklasa. Dwa gole Śpiączki, Korona lepsza od Śląska

W meczu kończącym 3 kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy Korona Kielce pokonała na własnym boisku Śląsk Wrocław 3:1. Bohaterem zespołu beniaminka został zdobywca dwóch goli, Bartosz Śpiączka.

Korona w starciu ze Śląskiem liczyła na pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach ligowych. Do tej pory złocisto-krwiści zgromadzili jeden punkt w dwóch meczach, remisując z Legią Warszawa i przegrywając z Cracovią. Śląsk miał zaś w dorobku cztery punkty, wywalczone po remisie z Zagłębiem Lubin i wygranej z Pogonią Szczecin.

W pierwszej połowie inicjatywa należała do kielczan. Ataki gospodarzy przyniosły efekt w 27. minucie. Adam Deja dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne rywali, a Bartosz Śpiączka uprzedził defensorów gości i strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie.  W 35 minucie było już 2:0 dla Korony. Jakub Łukowski zbiegł z lewej strony boiska bliżej okolic pola karnego Śląska, po czym pięknym technicznym uderzeniem w kierunku długiego roku nie dał szans bramkarzowi drużyny przeciwnej.

Wrocławianie kilka minut po wznowieniu gry zdobyli bramkę kontaktową za sprawą Johna Yeobaha, który zaskoczył golkipera złocisto-krwistych strzałem w krótki róg. Śląsk miał jeszcze okazje, aby doprowadzić do remisu, ale ich nie wykorzystał. Skutecznością wykazał się natomiast ponownie Bartosz Śpiączka, który w doliczonym czasie gry ponownie uprzedził defensywę gości, głową kierując piłkę do siatki po zgraniu jej przez partnera z drużyny.

Korona pokonała Śląsk Wrocław 3:1 i może cieszyć się z pierwszego zwycięstwa po powrocie do Ekstraklasy.