Ekstraklasa. Cracovia pokonuje Lechię. Remis w Śląska w Łęcznej

Pierwszy dzień rywalizacji rozgrywanej w ramach 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy rozpoczął się od remisu Górnika Łęczna ze Śląskiem Wrocław (1:1). W drugim piątkowym spotkaniu Cracovia pokonała u siebie Lechię Gdańsk (2:0).

Mecz otwierający 21. kolejkę Ekstraklasy odbywał się w śnieżnej aurze. Niekorzystne warunki pogodowe utrudniały grę obu drużynom i wymuszały na piłkarzach dodatkowe błędy. W efekcie na murawie niewiele się działo. Boiskowy marazm został przerwany w 43. minucie. Jason Lokilo zacentrował z lewej strony. Victor Garcia czując presję ze strony jednego z rywali, próbował wybić piłkę. Zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że umieścił ją w siatce.

Gospodarze skutecznie blokowali zapędy ofensywne rywali. Sytuację utrudnił im jednak Kryspin Szcześniak, który w 71. minucie otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Niedługo później Śląsk wyrównał rezultat spotkania. Robert Pich zagrał do Adriana Łyszczarza. Ten zszedł na lewą nogę i oddał mocne uderzenie. Adrian Kostrzewski był źle ustawiony, przez co nie miał szans na odbicie strzału. W kolejnych minutach golkiper swoją postawą naprawił wcześniejszy błąd i to głównie dzięki niemu gospodarze mogli cieszyć się z remisu.

***

Lechia Gdańsk w Krakowie od początku spotkania wykazywała się sporą niefrasobliwością. Już w 6. minucie ogromnym błędem wykazał się Dusan Kuciak, ale Michał Rakoczy zamiast do pustej bramki, trafił w stojącego przed nim Michała Nalepę. Po zmianie stron Jarosław Kubicki stracił futbolówkę, dzięki czemu gospodarze ruszyli z kontratakiem. Mathias Rasmussen zagrał do Rakoczego, a ten mocnym uderzeniem otworzył wynik rywalizacji. Kropkę nad „i” postawił Cornel Rapa, który zamykał akcję po rzucie rożnym i głową pokonał bramkarza.