Ekstaklasa: Komplet punktów Pasów

Cracovia Kraków wygrała wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin 2:1. Tym zwycięstwem Krakowianie prawdopodobnie zapewnili sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Pierwsza bramka dla Cracovii padła już w 17 minucie. Jej zdobywcą był Dawid Nowak. Były reprezentant Polski wykorzystał „kiks” Rymaniaka i z bliskiej odległości pokonał bramkarza „Miedziowych”. Gospodarze starali się jak najszybciej odrobić straty. W 37 minucie źle w piłkę trafił Arkadiusz Piech i wciąż na tablicy wyników było 1:0. Zagłębie dopiero po zmianie stron zdołało wyrównać stan gry. W 59 minucie Rymaniak chciał odkupić swój błąd przy stracie pierwszego gola i kropnął mocno w stronę bramki „Pasiaków”. Jego uderzenie zostało jednak zablokowane przez jednego z obrońców. Futbolówka odbiła się jednak tak nie fortunnie, że wpadła pod nogi Aleksandra Kwieka, który nie miał problemów z pokonaniem Pilarza 1:1. Gospodarze szybko chcieli pójść za ciosem ale zamiast kolejnej bramki „nadziali się” na skuteczną kontrę Pasiaków . Dobrą piłkę w „uliczkę” dostał Nykiel, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Rodiciowi. Taki obrót spraw bardzo zdenerwował piłkarzy Zagłębia. Podopieczni Stokowca odkryli się aby ponownie wyrównać stan meczu. Taki zabieg na nic się jednak nie zdał i tylko dzięki nieskuteczności napastników Cracovii wynik meczu się nie zmienił.

KGHM Zagłębie Lubin – Cracovia Kraków 1:2 (0:1)

Aleksander Kwiek (60) – Dawid Nowak (17), Krzysztof Nykiel (65)

KGHM Zagłębie Lubin: Silvio Rodic – Bartosz Rymaniak, Jiri Bilek (55. Aleksander Kwiek), Elvedin Dzinic, Dorde Cotra – Miłosz Przybecki, Lubomir Guldan, Łukasz Piątek, Arkadiusz Piech, Adrian Błąd (55. David Abwo) – Michal Papadopulos (78. Krzysztof Piątek).

Cracovia Kraków: Krzysztof Pilarz – Krzysztof Nykiel, Adam Marciniak, Tomasz Mikulic, Paweł Jaroszyński (67. Marcin Kuś) – Edgar Bernhardt (55. Vladimir Boljevic), Damian Dąbrowski, Giannis Papadopoulos (62. Deniss Rakels), Marcin Budziński, Saidi Ntibazonkiza – Dawid Nowak.