Bundesliga. Hat-trick Roberta Lewandowskiego, czyli normalny dzień w biurze

Robert Lewandowski – znaczy gol. Kapitan reprezentacji Polski znów błysnął formą strzelecką na boiskach Bundesligi, tym razem popisując się hat-trickiem w domowym meczu Bayernu Monachium z Eintrachtem Frankfurt (5:0).

Bayern Monachium – Eintracht Frankfurt 5:0 (2:0)
Robert Lewandowski 10′ 26′ 60′ Leroy Sane 72′ Jamal Musiala 90′

Robert Lewandowski swój koncert gry dał już w 10. minucie, gdy otrzymał podanie na wolne pole od Kingsleya Comana i spokojnym uderzeniem z kilkunastu metrów pokonał bezradnie interweniującego Kevina Trappa.

Kwadrans później nasz rodak zadał drugi cios. Tym razem celnym strzałem głową wykończył dośrodkowanie Joshuy Kimmicha z rzutu rożnego.

W 60. minucie „Lewy” skompletował hat-tricka. W sytuacji sam na sam nie dał większych szans golkiperowi gości. Asystę przy trafieniu Polaka zaliczył Douglas Costa.

Snajper „Bawarczyków” ustanowił przy okazji nowy rekord – w pierwszych pięciu kolejkach Bundesligi zdążył trafić do siatki aż dziesięć razy. Nikt wcześniej w niemal 60-letniej historii tych rozgrywek nie miał tak udanego startu.

Ekipa Hansiego Flicka ostatecznie rozbiła na własnym terenie Eintracht 5:0, a Robert Lewandowski przebywał na boisku do 68. minuty meczu. Na listę strzelców wpisali się również, wchodzący z ławki rezerwowych, Leroy Sane oraz Jamal Musiala.