Biathlon. Przyzwoita inauguracja Polek, zwycięska Domraczewa

Trzy Polki zdobyły punkty podczas inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata biathlonistek w szwedzkim Oestersund. Bieg indywidualny na 15 kilometrów wygrała Białorusinka Daria Domraczewa. 14. miejsce wywalczyła Weronika Nowakowska-Ziemniak.

Fantastycznym wynikiem Domraczewa mogła pochwalić się już na półmetku rywalizacji. Bezbłędne dwa strzelania i świetny bieg pozwalał Białorusince poważnie myśleć o końcowym triumfie. W kolejnej części dystansu biathlonistka zanotowała dwa pudła, jednak nie pozbawiły jej one pierwszej wygranej w obecnym sezonie. Druga Kaisa Makarainen straciła do trzykrotnej złotej medalistki olimpijskiej niemal 28 sekund.

W Oestersund wystartowało pięć zawodniczek w biało-czerwonych barwach. Najlepsza z nich okazała się Weronika Nowakowska-Ziemniak, plasując się na 14. lokacie. Polka mogła znaleźć się nawet w czołowej dziesiątce, jednak aż trzykrotnie myliła się na strzelnicy. Nieco gorzej spisały się Krystyna Guzik (wcześniej Pałka) i Magdalena Gwizdoń, które zajęły odpowiednio 26. i 32. miejsce.

Kolejne zawody Pucharu Świata zostaną rozegrane w najbliższą sobotę. Biathlonistki będą konkurować w sprincie.