Biegi narciarskie. Zwycięstwo Bjoergen, dwie Polki w trzydziestce

Marit Bjoergen wygrała zaliczany do cyklu Pucharu Świata bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym w Lahti. Podium uzupełniły Heidi Weng i Charlotte Kalla. W czołowej trzydziestce finiszowały Sylwia Jaśkowiec (21. miejsce) oraz Ewelina Marcisz (27. pozycja).

Na pierwszych punktach pomiarowych najszybsza była Therese Johaug. Bjoergen, tracąca do koleżanki z reprezentacji niecałą sekundę, zachowała siły na finisz i z przewagą aż 17.3 s wyprzedziła drugą Heidi Weng. Johaug nie utrzymała swojego dobrego tempa, przez co spadła na piątą pozycję. Podium uzupełniła Charlotte Kalla. Szwedka straciła do triumfatorki 25.3 s.

Punkty Pucharu Świata zyskały także Sylwia Jaśkowiec i Ewelina Marcisz. Pierwsza przecięła linię mety ze stratą niemal dwóch minut do Bjoergen. Druga bieg ukończyła 2:09.1 min po Norweżce.

Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa biegi: w norweskim Drammen (11 marca) oraz w Oslo (15 marca).