PŚ w Sapporo: Nowy lider Pucharu Świata

Peter Prevc wygrał zawody na japońskiej Okurayamie. Drugie miejsce zajął Jernej Damjan. Trzeci był reprezentant gospodarzy – niesamowity Noriaki Kasai.

Na konkursy do Japonii nie pojechało wielu bardzo dobrych zawodników. To wszystko za sprawą zbliżających się Igrzysk Olimpijskich. Z pierwszej dziesiątki na skoczni pojawiło się tylko dwóch zawodników: Noriaki Kasai i Peter Prevc.

Pierwsza seria skoków w Sapporo upłynęła pod dyktandem faworytów.  Pierwszy z nich Jernej Damjan skoczył 135,5m co dało mu pewne prowadzenie. Następnie była krótka przerwa w oddawaniu dobrych skoków. To wszystko jednak trwało do czasu kiedy na belce pojawił Andreas Kofler. Austriak popisał się skokiem na odległość 132 m po którym zajmował miejsce tuż za plecami Słoweńca. To nie był jednak koniec wielkiego skakania na Okurayamie. Japończyk Noriaki Kasai poszybował 132,5 m. Wszystkich znokautował jednak Peter Prevc. Słoweniec skoczył, aż 137 m. i objął prowadzenie po pierwszej serii konkursowej.

Polacy niestety nie zakwalifikowali się do drugiej serii, Stefan Hula skoczył 121,5 m. i zajął 36 miejsce, a Krzysztof Miętus 123,5 m. i uplasował się na 39 miejscu.

Druga seria była dla Prevca tylko formalnością, mimo to i tak poszybował w niej na odległość 134,5m. potwierdzając swoją dominację na skoczni w Japonii.

Dzięki temu nie tylko wygrał konkurs, objął też prowadzenie w Pucharze Świata wyprzedzając nieobecnego na Okurayamie Kamila Stocha.

Kolejny konkurs w Sapporo już jutro o 2.00 czasu polskiego.

Sport/RIRM

skoki-tabela

Kliknij, aby powiększyć

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl