15-lecie startów Adriana Miedzińskiego

W piątkowy wieczór Adrian Miedziński obchodził jubileusz 15-lecia startów na żużlu. Z tej okazji na toruńskiej Motoarenie rozegrano specjalny turniej upamiętniający zawodnika miejscowego klubu. Zwycięzcą okazał się Krzysztof Buczkowski, który w niecodziennym finale wyprzedził Rosjanina Grigorija Łagutę i Sebastiana Ułamka.


Dwa złote medale drużynowych mistrzostw świata z reprezentacją Polski, drużynowe mistrzostwo Polski z Unibaksem Toruń oraz zwycięstwo w cząstkowych zawodach cyklu Grand Prix w 2013 roku rozegranym na toruńskiej Motoarenie – to długa lista największych sukcesów, jakie w swojej karierze odniósł Adrian Miedziński. Na jubileuszowym turnieju upamiętniającym 15-lecie startów popularnego „Miedziaka” pojawiło się wielu czołowych zawodników. Wśród nich m.in. Australijczyk Chris Holder, Rosjanin Emil Sajfutdinow, byli oczywiście znani polscy żużlowcy na czele z Piotrem Protasiewiczem i Jarosławem Hampelem.

Zadowolenia z przybycia zaproszonych gości nie krył bohater piątkowego wieczoru.

Dziękuję bardzo chłopakom za to, ze przybyli. Stworzyliśmy fajne widowisko, fajne ściganie, myślę, że wszystko wypaliło w 100 procentach. Podobało się to kibicom, sponsorom, zawodnikom – był to świetny trening dla wszystkich. Myślę, że mogę spokojnie iść spać, czuję się spełniony. To jest najważniejsze – wszystko wyszło i dopisała nam pogoda – powiedział zawodnik KS Toruń

Spośród szesnastu startujących żużlowców, w finale znalazło się miejsce tylko dla czwórki najlepszych. W rundzie zasadniczej najszybsi okazali się Krzysztof Buczkowski i Grigorij Łaguta, którzy wywalczyli po 11 punktów. Oczko mniej zapisali na swoim koncie Piotr Protasiewicz i Sebastian Ułamek. Dość niecodzienną formę przybrał finał rywalizacji, w którym żużlowcy rywalizowali na mniejszych i wolniejszych motocyklach. Zabawa na Motoarenie wyłoniła zwycięzcę, którym został Krzysztof Buczkowski. Finalistów ubezpieczał jadący na końcu stawki Adrian Miedziński.

W dniu jubileuszu popularny „Miedziak” pamiętał o wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju jego sportowej kariery.

Na pewno dziękuję rodzicom, sponsorom, wszystkim, którzy mieli wpływ na to, jak potoczyła się moja kariera. Podziękowania dla św. p. Włodka Nowakowskiego, który bardzo dużo mi pomógł i zawsze był dla mnie oparciem. Tych osób było naprawdę sporo. Można spojrzeć na mój kombinezon i odkopać zdjęcia sprzed 10 lat. Zmieniły się może drobne szczegóły, ale większość jest ta sama i serdecznie im dziękuję – zaznaczył toruński żużlowiec.

Sezon żużlowy powoli nabiera rozpędu. 28 marca na Motoarenie rozegrany zostanie pierwszy z trzech turniejów „Speedway Best Pairs”. 5 kwietnia rozgrywki zainauguruje polska Ekstraliga.

A czego z okazji 15-lecia startów Adrianowi Miedzińskiemu życzy jego nowy, klubowy partner – Grigorij Łaguta?

– Dzieci zdrowych… albo syna albo córkę – jak zwykle z humorem dodał nowy zawodnik klubu z miasta Kopernika.

 

 

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl