Enea Ekstraliga. Pojedynek ubiegłorocznych mistrzów!

Już dziś w ramach trzeciej kolejki Enea Ekstraligi zmierzą się ze sobą dwa najlepsze zespoły ubiegłego sezonu. O godz. 19.00 w Zielonej Górze gospodarze SPAR Falubaz podejmą Unibax Toruń. To z pewnością długo wyczekiwana niedziela dla zagorzałych fanów speedway’a. 

Przypomnijmy, że ostatnie spotkanie obu drużyn w Zielonej Górze, czyli finał Drużynowych Mistrzostw Polski 2013, zakończyło się porażką toruńskiego zespołu. Unibax odmówił udziału w meczu, oddając jednocześnie walkowerem złoty medal gospodarzom. Spotkanie ma status podwyższonego ryzyka, w związku z czym na stadion nie zostaną wpuszczeni menedżer Torunian Sławomir Kryjom i zarządcy z Mateuszem Kurzawskim. Mimo to, wszyscy za wyjątkiem Kryjoma będą mieli możliwość przebywania na terenie parku maszyn. Zespół „Aniołów” poprowadzą wspólnie Jan Ząbik wraz z Jackiem Krzyżaniakiem.

„Toruńskie Anioły” na spotkanie z ubiegłorocznymi mistrzami Polski awizowali możliwie najsilniejszy skład. Cały czas pod znakiem zapytania stoi występ Darcy’ego Warda. Australijczyk nadal odczuwa skutki kontuzji kolana. Porażka dla Unibaksu może oznaczać problemy z awansem do play-off.

SPAR Falubaz nie zmaga się z kontuzjami swoich żużlowców. Trener gospodarzy wprowadził jedynie drobne zmiany w składzie drużyny. W pierwszej parze z Dudkiem pojedzie Loktaev, a z kapitanem ekipy wystąpi Andreas Jonsson.

Awizowane składy:

Falubaz Zielona Góra:

Patryk Dudek
Aleksandr Loktaev
Piotr Protasiewicz
Andreas Jonsson
Jarosław Hampel
Adam Strzelec
Kamil Adamczewski

Unibax Toruń:

Emil Sajfudinow
Adrian Miedziński
Chris Holder
Darcy Ward
Tomasz Gollob
Paweł Przedpełski

Sport/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl