Telegram Ojca Świętego Franciszka

 

JEm. Czcigodny Ksiądz
Kardynał Stanisław Dziwisz
Arcybiskup Krakowski

Otrzymawszy wiadomość o odejściu czcigodnego kardynała Stanisława Nagy, chciałbym wyrazić Jego Eminencji i całej wspólnocie diecezjalnej, bliskim emerytowanego purpurata i zgromadzeniu Ojców Sercanów moją łączność w bólu, myśląc z miłością o tym drogim bracie, który wielkodusznie służył Ewangelii i Kościołowi, zwłaszcza w świecie akademickim, jako szanowany naukowiec i wykładowca nauk teologicznych.

Z wdzięcznością wspominam jego owocną współpracę, serdeczną przyjaźń i wzajemny szacunek, jaki łączył go z błogosławionym Janem Pawłem II, a także jego intensywną działalność ekumeniczną. Wznoszę żarliwe modlitwy do Pana, aby przez wstawiennictwo Najświętszej Dziewicy Maryi przyjął swego wiernego sługę i wybitnego męża Kościoła do chwały i pokoju wiecznego. Z serca udzielam wszystkim opłakującym jego odejście pocieszającego błogosławieństwa apostolskiego.

FRANCISCUS PP.

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl