Publicystyka TV Trwam wyróżnia się na tle pozostałych stacji

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeanalizowała telewizyjne programy publicystyczne i informacyjne w okresie wyborów samorządowych. 

Znalazły się w nim pochwały dla TV Trwam, co nie zmienia faktu, że ta sama rada często nakłada kary na  katolickiego nadawcę.

W dokumencie wskazano że, programy Polski Punkt Widzenia oraz Rozmowy niedokończone wypadły w okresie jesiennych wyborów najlepiej pod względem skoncentrowania na szczegółowych problemach samorządów.

Styl prezentowany w audycjach TV Trwam  nastawiony jest na zdobywanie informacji i pozytywną interakcję z gośćmi. Z kolei Informacje Dnia były 14 listopada jedynym serwisem, który przygotował dla swoich widzów poradnik dotyczący organizacji wyborów, kart do głosowania oraz wybieranych w tych wyborach ciał samorządowych.

Dr. Hanna Karp, medioznawca, zwraca uwagę, że TV Trwam wyróżnia się na tle pozostałych stacji.

– Publicystyka, która jest przedstawiona w stacjach komercyjnych, jak również telewizji publicznej, mówiąc delikatnie, nie jest na wysokim poziomie. Już pomijam milczeniem wyskok Telewizji Polsat w sławetnej audycji z Jerzym Urbanem, gdzie żenada sięgnęła zenitu. W tym momencie, nawet jeżeli analitycy KRRiT zaczęli bezstronnie, spokojnie analizować kontekst czyli zawartość programową TV Trwam, właściwie nie mogli inaczej stwierdzić, jak tylko to, że publicystyka na tym tle szalenie się wybija – podkreśliła dr Hanna Karp.

Całość dokumentu dostępna jest na stronie internetowej KRRiT.

Wypowiedź dr Hanny Karp: 

Audio MP3

Pobierz

RIRM

drukuj