Trwa śledztwo ws. nadużycia uprawnień w KRRiT

Agnieszka Ogrodowczyk mogła nadużyć pełnionego stanowiska dyrektora Departamentu Koncesyjnego KRRiT – wynika z dokumentów na jakie wskazał prokuraturze nadawca TV Trwam.

Wczoraj Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowyFundacji Lux Veritatis, zeznawała w charakterze świadka w Prokuraturze Rejonowej  Warszawa-Wola. Prokuratorzy decyzją sądu rejonowego ponownie badają okoliczności przyznawania koncesji telewizyjnej na nadawanie cyfrowe. W szczególności chodzi o działania Agnieszki Ogrodowczyk.

– Według Fundacji, z oglądu materiału, który przedstawiłam prokuratorowi wynika, że ówczesna pani dyrektor Departamentu Koncesyjnego wykorzystała swoje stanowisko do tego, aby w sposób nieformalny przysporzyć jednemu podmiotowi majątku, poprzez umożliwienie przyznania mu koncesji na multipleksie I. Jak wynika z akt – osoba ta – wezwała tę spółkę do dostarczenia dokumentów, o istnieniu których KRRiT oraz pani dyrektor nie mogła wiedzieć, ponieważ we wniosku koncesyjnym tej spółki nie było o nich mowy. To jest promesa udzielenia kredytu oraz operat szacunkowy, który miał uwiarygadniać  posiadane zabezpieczenie dla tego kredytu – powiedziała Lidia Kochanowicz, dyrektor Fundacji Lux Veritatis.

Lidia Kochanowicz dodała, że znamienna jest też zbieżność dat na kilku dokumentach, które umożliwiły jednemu z nadawców otrzymanie koncesji.

– Właśnie wezwanie tej firmy o uzupełnienie tych dokumentów oraz wydana promesa, o której powiedziałam oraz pismo przy którym ta spółka tę promesę i  operat szacunkowy dostarczyły do Krajowej Rady noszą tę samą datę – 31 marzec 2012 rok. Jest to inna sytuacja, że tego samego dnia można zdążyć z otrzymaniem pisma, które jest datowane na ten dzień przez tę spółkę, otrzymanie dokumentów z banku i dostarczenie ich do KRRiT – powiedziała Lidia Kochanowicz, dyrektor Fundacji Lux Veritatis.   

Zawiadomienie do Prokuratora Generalnego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy przyznawaniu koncesji na dawanie cyfrowe złożyła Fundacja Lux Veritatis – nadawca TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl